«گلستان انقلاب» به چاپ سوم رسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، در سال ۱۳۹۷، چهل‌ویک جلسه با عنوان «شنبه‌های انقلاب» تشکیل شد تا دستاوردهای انقلاب اسلامی در تمامی حوزه‌ها به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی آن، مورد بررسی قرار گیرد. در هر جلسه، یکی از حوزه‌های مرتبط با جامعه مورد بحث کارشناسان همان حوزه قرار گرفت. این بحث‎‌ها که کاملاً مستند و کارشناسانه بود در قالب کتاب «گلستان انقلاب» توسط جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران جمع آوری و تدوین و توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت منتشر شد.

این کتاب در سه فصل تدوین و تنظیم شده است.

فصل اوّل: دستاوردهای انقلاب اسلامی

در این فصل دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های آزادی و حقوق بشر، استقلال و اقتدار بین‌المللی، حاکمیت ولایت فقیه، مشارکت عمومی، تعالی انسان، عدالت، استکبارستیزی، وحدت مذاهب، ادیان و مذاهب، بسیج و جوانان، قانون‌گذاری و امنیت ارائه شده است.

فصل دوم: چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت

در این فصل، اهم توطئه‌های دشمنان در محورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. توطئه تجزیه‌طلبان، توطئه تفرقه‌افکن مذهبی، توطئه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، سیاسی، بین‌المللی، توطئه در حوزه‌های علم و فناوری، اندیشه اسلامی و ایده حکومت در نظام اسلامی از جمله این توطئه‌ها می‌باشد.

فصل سوم: پیشرفت‌های ایران در سایه انقلاب و نظام اسلامی

در این فصل بخشی از پیشرفت‌های ایران در چند حوزه بررسی شده است: قرآن، روحانیت و حوزه‌های علمیه، تعلیم و تربیت، آموزش عالی، علم و فناوری و نخبگان، مساجد و نماز، شعائر اسلامی و انقلابی، زنان و خانواده، شعر و ادبیات، کتاب و نشر، تئاتر و نمایش، هنرهای تجسمی، سرود و موسیقی، فیلم و سینما، صداوسیما، مطبوعات و خبرگزاری‌ها، رفاه و سطح زندگی، ورزش، گردشگری و زیارت، اقتصاد، زیر ساخت‌های عمرانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت، سلامت و بهداشت، اقتدار دفاعی، روستاها و عشایر.

این کتاب در آستانه چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به چاپ سوم رسیده است و در مجموع این سه چاپ ۸ هزار نسخه از آن روانه بازار شده است.

مخاطب این کتاب دانشجویان، اساتید، طلاب و حوزویان و کسانی که تریبونی در اختیار دارند و ضرورتاً بایستی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن مطلع باشند و بطور مستند از آن سخن بگویند حتی رسانه‌ها و مدیران، هستند.

مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت این کتاب را در ۴۵۶ صفحه در قطع وزیری و با قیمت ۵۰,۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *