گفت‌وگو با سهیل اسعد، عبدالکریم پاز و عبدالباقی قرنه منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب راه راست؛ گفت‌وگوهایی درباره اسلام و تشیع پاسخ‌گوی چهار سوال اصلی («چرا دین؟»، «چرا یک دین؟»، «چرا اسلام؟» و «چرا تشیع؟») است. در این کتاب، با سه نفر مصاحبه شده است: نفر اول سهیل اسعد است. ایشان اهل آرژانتین و از پدر و مادری لبنانی‬ ‏الاصل متولد شده است.

اسعد تا جوانی در آرژانتین بزرگ شده است و سپس برای خواندن دروس حوزوی و دانشگاهی راهی لبنان و ایران می‌شود و بیش از یک دهه است که بخشی از سال را در ایران زندگی می‌کند. وی شش ماه از سال در قم تحصیل می‌کند و شش ماه دیگر را در ۲۵ کشور دنیا فعالیت فرهنگی دارد. در بخش چرا دین و چرا اسلام، به گفت‌وگو با ایشان پرداخته شده است.

دومین نفر عبدالکریم پاز است که در آرژانتین در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده است. او تحصیلات دانشگاهی را در رشته فلسفه غرب به پایان برد. وی سرانجام مسلمان شده و برای ادامه تحصیلات وارد ایران می‌شود. در بخش چرا یک دین، به گفت‌وگو با ایشان پرداخته شده است.

نفر سوم عبدالباقی قرنه از کشور الجزایر است که ابتدا سنّی و از نویسندگان و پژوهشگران بزرگ اهل‌سنّت بوده و بعدها مذهبش را تغییر داد و شیعه شد. وی تألیفات متعددی در دفاع از مکتب شیعه دارد و بخش چرا تشیع، حاصل مصاحبه با ایشان است.

تاب راه راست؛ گفت‌و گوهایی درباره اسلام و تشیع به کوشش قاسم بابائی در ۱۲۰ صفحه‌، قطع رقعی و قیمت ۱۹,۰۰۰ تومان توسط کانون اندیشه جوان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *