گزیده شعر سیدعلی میرافضلی منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، این کتاب شامل یک مقدمه و نزدیک به ۱۴۰ قطعه شعر در قالب‌های مختلف که ۹۰ قطعه آن شعرهای کوتاه سیدعلی میرافضلی است.

در بخشی از مقدمه کتاب «گزیده شعر سیدعلی میرافضلی» آمده است: دنیای امروز ما تحولات نوبه‌نو، نیازها و اقتضائاتِ کار برای طبقات سنیِ مختلف را هم دستخوش تغییراتی عمده کرده است. این تغییر و تحول‌ها به‌عنوان مثال تا بدان‌جا پیش رفته که سازمان بهداشت جهانی امروزه نمی‌تواند تعریف واحدی از طیفِ سنی «نوجوانی» به دست دهد. صد البته تفاوت‌های آب‌وهوایی، جغرافیایی و نیز تحولات سیاسی و اجتماعی جوامع مختلف در این تفاوت‌ها، عواملی تعیین کننده‌اند.

مجموعه کتاب‌های «شعر ما» بیش و پیش از آن‌که حاصل طراحی و برنامه‌ریزی دست‌اندرکاران تولید کتاب‌های ویژه «نوجوانان» باشد، حاصل «رفتار» نوجوان اهل شعر و کتاب جوان امروز ایرانی است با شعر.

اولین قطعه شعر این کتاب با عنوان «نیایش»، سروده شده که در آن آمده است: صبح آمده‌ست و پنجره‌ها حرف می‌زنند / گنجشک‌ها و زنجره‌ها حرف می‌زنند / قربان روشنای لبانی که هر سحر / با چشمه و نسیم و خدا حرف می‌زنند / گاهی به حرفِ آینه‌ها گوش می‌دهند / گاهی به لحنِ اشک و دعا حرف می‌زنند / پشت قنوت پنجره، نیلوفران باغ / از لحظه‌های آبی ما حرف می‌زنند / این‌گونه گرمِ زمزمه این کیست در حیاط؟ / صبح آمده‌ست و پنجره‌ها حرف می‌زنند.

کتاب «گزیده شعر سیدعلی میرافضلی» به انتخاب فاطمه سالاروند در ۱۶۰ صفحه با قطع پالتویی، سه بار هم‌زمان منتشر شده و شمارگان آن در مجموع به ۷ هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.
 

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *