گزارشی لحظه به لحظه از رخداد شهادت رییس مذهب جعفری

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، انتشارات دلیل ما پنجمین چاپ کتاب «گزارش لحظه به لحظه از شهادت امام صادق (ع)» نوشته محمدرضا انصاری را با شمارگان هزار نسخه، ۶۴ صفحه و بهای ۱۲ هزار تومان منتشر کرد. چاپ نخست این کتاب سال ۹۲ با شمارگان سه هزار نسخه منتشر شده بود.

این کتاب نخستین و تنها کتاب درباره شهادت رئیس مذهب جعفری و بیان ترورهای انجام شده درباره حضرت و مسمومیت و شهادت ایشان است. این گزارش در فرمی داستانی به مخاطبان ارائه شده تا آنها با روایتی روان بدانند که منصور دوانیقی چه توطئه‌هایی را برای قتل حضرت طراحی کرد و در مقابله با او چه معجزاتی به دست امام رخ داد و سرانجام آن حضرت چگونه مسموم شد و به شهادت رسید؟

نویسنده کتاب را در چهار بخش «تهدید در کوفه»، «تهدید در بغداد»، «منصور در مدینه» و «شهادت امام صادق(ع)» به سامان رسانده است. روایات این کتاب جملگی بر اساس منابع تاریخی بویژه منابع مکتب امامیه است و هیچگونه تخیلی در آن به کار نرفته است.

بخش اول کتاب با هشت تیتر بیانگر نقشه قتل امام صادق (علیه السلام) در کوفه و آتش زدن خانه آن حضرت در مدینه و شهادت خدمتکار ایشان است. دومین بخش کتاب به تبعید امام صادق (علیه السلام) به بغداد پرداخته و ترورهای منصور دوانیقی در این شهر درباره حضرت ذکر شده است.

فصل سوم به تبیین سفر منصور در سال 147 به حج و مدینه و اجرای نقشه‌های شوم او اختصاص یافته و فصل پایانی کتاب متضمن اخبار و وقایع و حوادثی است که منجر به مسمومیت و شهادت ششمین امام شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *