کتاب «هگل فیلسوف شامگاه» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب «هگل فیلسوف شامگاه» شرحی مقدماتی از فلسفه هگل نوشته کریگ. بی. ماتارسه با ترجمه مصطفی محمددوست توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد.

هگل بی‌تردید یکی از مهمترین فیلسوفان و متفکران تاریخ اندیشه بشری و فلسفه او یکی از دشوارترین فلسفه‌های غربی است. مخاطبان او ممکن است با مطالعه آثار وی و ورود به پیچ و تاب‌های مفهومیِ آن دچار سردرگمی شوند و از به دست آوردن فهمی رضایت‌بخش و تصویری واضح از اندیشه‌های او ناکام بمانند. ازاین‌رو یافتن نوعی راهنما برای سفر کردن درون جنگل مرموز مفاهیم هگلی و تفسیری قابل‌فهم از اندیشه‌های او موهبتی باارزش است.

کریگ. بی. ماتارسه، استاد فلسفه دانشگاه مینه‌سوتا و موسیقی‌دان، در این کتاب کوشیده چنین نیازی را برطرف کند و شرحی مفصل‌بندی‌شده، دقیق، قابل‌فهم و واضح از سراسر فلسفه هگل ارائه دهد. این کتاب می‌تواند برای دانشجویان و علاقه‌مندان فلسفه که می‌خواهند فهمی کلی و پایه‌ای از فلسفه هگل به دست آورند و نیز اساتیدی که به تدریس هگل اشتغال دارند و همۀ علاقه‌مندان به اندیشه‌های هگل مفید واقع شود.

کتاب «هگل فیلسوف شامگاه» شرحی مقدماتی از فلسفه هگل نوشته کریگ. بی. ماتارسه با ترجمه مصطفی محمددوست در ۲۱۰ صفحه با قیمت ۷۰ هزار تومان توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *