کتاب «نظریه نظام انقلابی» رونمایی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ناصر امین‌زاده، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ تهران و رئیس فرهنگسرای اندیشه گفت: کتاب «نظریه نظام انقلابی» نوشته حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه با رویکرد نگاهی بر منظومه فکری رهبر انقلاب در بیانیه

مجله معرفی کتاب

روز دوشنبه ۱۴ تیر در فرهنگسرای اندیشه رونمایی می‌شود.

وی افزود: بیانیه

مجله معرفی کتاب

که در جشن ۴۰ سالگی پیروزی نظام جمهوری اسلامی از سوی رهبر انقلاب خطاب به ملت ایران منتشر شد، چراغ راهی روشن و پرفروغ برای ادامه قدرتمند و باشکوه انقلاب اسلامی ذیل نظریه بسیار مهم «نظام انقلابی» است که رهبر فرزانه انقلاب بارها از آن یاد کردند. ایشان شاکله تمدنی انقلاب اسلامی را منشا گرفته از «نظریه نظام انقلابی» می‌دانند و همواره تاکید دارند که انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از این نظریه تمدنی مهم در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی قدم برداشته و هیچ‌گاه به رکود و خموشی دچار نخواهد شد. به عبارت دیگر، تحقق تمدن نوین اسلامی، شکل‌گیری جامعه اسلامی و خنثی کردن تمام دشمنی‌های معاندین پیوند خورده با نظریه نظام انقلابی است.

رئیس فرهنگسرای اندیشه با اشاره به اهمیت تبیین نظریه «نظام انقلابی» گفت: تبیین علمی ابعاد مختلف نظریه نظام انقلابی در منظومه فکری امام خامنه‌ای، پیوند آن با بیانیه

مجله معرفی کتاب

و معرفی آن به عنوان هدف غایی اندیشه‌ای و تمدنی نظام انقلاب اسلامی امری مهم و حیاتی است. باید توجه داشت که نظریه نظام انقلابی مهم‌ترین رکن در تحقق جامعه اسلامی است و زمینه را برای ایجاد تمدن نوین اسلامی که مقدمه‌ای برای ظهور و تشکیل حکومت مهدوی است، فراهم می‌کند.

امین‌زاده گفت: پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و علیرغم تاکیدات رهبری بر تبیین سندی جامع در موضوع نظریه نظام انقلابی، تا چندی پیش، این مهم به درستی تدوین نشده بود تا اینکه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با محوریت دانشگاه جامع امام حسین (ع) دست به کار شده و ضمن بهره‌گیری از بیانات رهبر انقلاب و چهره‌های صاحب‌نظر اندیشه‌ای، کتابی را با عنوان «نظریه نظام انقلابی» به قلم حجت الاسلام دکتر خسروپناه به چاپ رساند. کتاب «نظریه نظام انقلابی» با تلاش‌های حجت الاسلام خسروپناه به رشته تحریر درآمده و به توصیف،‌ تحلیل و تبیین نظریه نظام انقلابی امام خامنه‌ای با محوریت بیانیه

مجله معرفی کتاب

اسلامی می‌پردازد. این اثر در پی آن است که مبانی فکری و اعتقادی، ویژگی‌ها، دستاوردها، نقشه راه و اهداف نظریه نظام انقلابی را به صورت منظومه‌ای آشکار، منظم و دقیق پیش‌روی مخاطبان قرار دهد.

وی در ادامه گفت: در این اثر، نظریه «نظام انقلابی» مبتنی بر ولایت فقیه در پیوندی عمیق با ساختار و نظامات نهادی و انقلابی و کارگزاران انقلابی (مدیران جهادی) تعریف شده و ارتباط آن با این ارکان مورد بررسی دقیقی قرار گرفته است. یکی از اهداف اصلی این کتاب تدوین و تبیین چیستی، ارکان، دستاوردها و فرآیندهای «نظریه نظام انقلابی» در منظومه فکری امام خامنه‌ای است. پیشتر این توفیق را داشتیم که مراسم رونمایی از کتاب‌های منظومه فکری امام خمینی و منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه‌ای را برگزار کنیم و دوباره فرصتی فراهم شده است که با رونمایی از کتاب «نظریه نظام انقلابی» به قلم دکتر خسروپناه، نگاهی متفاوت بر اندیشه‌ها و منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب داشته باشیم.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ گفت: مراسم رونمایی از کتاب «نظریه نظام انقلابی» با حضور مسئولین کشوری و لشکری از جمله سردار محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه الله، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین و محمدرضا حسنی‌ آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) همراه است.

امین‌زاده در پایان گفت: این‌برنامه، روز دوشنبه ۱۴ تیر از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *