کتاب «نا» زندگی‌نامۀ شهید سید محمدباقر صدر رونمایی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، آئین رونمایی از کتاب «نا»، زندگی‌نامۀ شهید سید محمدباقر صدر، نوشتۀ مریم برادران از سوی پژوهشگاه شهید صدر و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی برگزار می‌شود.

در این مراسم که در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی و با اجرای شهرام شکیبا برگزار می‌شود، آیت‌الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری، بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی، مسعود معینی‌پور مدیر شبکۀ چهار سیما و مریم برادران نویسنده کتاب حضور خواهند داشت و به ارائه نظر و بررسی کتاب خواهند پرداخت.

گفتنی است کتاب «نا»، جدیدترین اثر پژوهشگاه تخصصی شهید صدر درباره زندگی و زمانۀ این شهید والامقام است که در قالب زندگی‌نامه داستانی با قلم سرکار خانم برادران چاپ و منتشر شده است. این کتاب که نخستین بار در آبان ماه ١٣٩٩ به چاپ رسید اینک چاپ چهارم آن روانه بازار کتاب شده است.

مریم برادران کوشیده این روایت، کتاب بلند و پرحجمی نباشد، اما داستانی جامع همراه با جزئیات فراوان را روایت کرده که از ارتباطات خانوادگی گرفته تا مبارزات سیاسی و فعالیت‌های علمی و… را در بر می‌گیرد.

نا روایت‌های بی‌روحِ تاریخی را در قالب و زبان داستان روایت کرده، ولی درعین‌حال واقعیت است و اغراقگری و خیال‌پردازی ندارد. همۀ جزئیات این کتاب دارای مستندات تاریخی و تأیید از سوی همسر و دیگر اعضای خانوادۀ شهید صدر است.

یادآور می‌شود آئین رونمایی کتاب نا روز دوشنبه ١٧ آذرماه از ساعت ١۵ تا ١٧ در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)، خروجی کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

همچنین این مراسم به‌صورت زنده از صفحۀ رسمی

مجله معرفی کتاب

و صفحۀ

مجله معرفی کتاب

پخش خواهد شد.

 

مجله معرفی کتاب

 

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *