کتاب مطالعات فرهنگی، میدان کوانتوم و روش پساکیفی منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، با ورود به قرن بیست‌ویکم، دانشمندان علوم انسانی و انسان‌شناسی به خلق پرداخت‌های نظری دربارۀ رویکرد هستی-معرفت‌شناسی فیزیک کوانتومی در مباحث مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی علاقمند شدند که از مهمترین بخش‌های آن معرفی و تولید مباحث روش پساکیفی بوده است. بدین ترتیب، بر پایۀ منابع روزِ این حوزه، کتاب حاضر مجموعه‌ای از مفاهیم کلیدی را که از مطالعات فرهنگی و فیزیک کوانتوم بر می‌آید شرح و تحلیل می‌کند و سپس میدان پژوهش را به‌مثابه میدان کوانتوم به‌شیوه‌ای تبیین می‌نماید که برآیند آن معرفی و شناخت روش پساکیفی است.

کتاب حاضر تلاشی است برای معرفی سویه‌های هستی‌شناختی و معرفت‌شناختی درگیر شدن علوم اجتماعی و مطالعات فرهنگی با فیزیک کوانتوم و بیرون آمدن سویه‌های انتقادی برای فهم جهان در قرن بیست‌ویکم. این کتاب برای پژوهشگران حوزۀ علوم اجتماعی، انسان‌شناسی، و مطالعات فرهنگی جالب توجه خواهد بود.

حامد طاهری کیا فارغ‌التحصیل کارشناسی عکاسی از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه علم و فرهنگ است. سپس، ایشان موفق به دریافت مدرک دکترا در رشتۀ سیاست‌گذاری فرهنگی از پژوهشکدۀ مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد و به عضویت هیئت علمی پژوهشکدۀ مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی در آمد.

کتاب مطالعات فرهنگی، میدان کوانتوم و روش پساکیفی نوشته حامد طاهری کیا به همت نشر لوگوس به بهای ۵۵ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *