کتاب «فیلسوفی در تعمیرگاه» نقد و بررسی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، نشست گفتگویی درباره کتاب «فیلسوفی در تعمیرگاه» اثر متیو بی. کرافورد ترجمه کمیل سوهانی که به‌تازگی توسط انتشارات ترجمان منتشر شده با حضور مترجم اثر و هما یزدانی دکتری علم و فلسفه فناوری به صورت زنده از طریق صفحات نهاد کتابخانه‌های عمومی استان تهران فضای مجازی برگزار می‌شود.

در عصر مصرف زده کنونی که در نگاه سرمایه داری اصالت با مصرف و خرید است، متیو کرافو در این کتاب در باره لزوم مهارت در کارهای دستی و شدت نیاز به این مهارتها صحبت کرده است. او معتقد است صرفِ توصیه به پرورشِ چنین مهارت ‌هایی، منجر به اعتراض افراد به اصطلاح واقع‌بینی قرار می‌دهد که ‌هزینه‌ فرصتی که صرف ساختن یک وسیله به جای خریدن آن می ‌شود، به صرفه نیست و یا آموزش مشاغل مهارتی به جوانان، مشاغلی که دیگر دوره‌ شان گذشته، نوعی بی‌مسئولیتی است.

در نشست نقد و بررسی «فیلسوفی در تعمیرگاه»، هما یزدانی پژوهشگر علم و فلسفه فناوری و کمیل سوهانی مترجم کتاب، ‌پیرامون این اثر به گفتگو خواهند پرداخت.

این‌برنامه فردا دوشنبه ۸ دی از ساعت ۱۰ صبح در صفحات مجازی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان تهران کشور در اینستاگرام (instagram.com/tehranplir)، آپارات (aparat.com/tehranpl/live) و پورتال اداره کل (tehranpl.ir) به صورت زنده پخش می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *