کتاب «عمو قاسم» به زبان فرانسوی منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، نخستین کتاب با موضوع سردار سلیمانی به زبان فرانسوی و با نام «عمو قاسم» منتشر شد؛ زبانی که بیش از سیصد میلیون نفر در چهل کشور دنیا به آن صحبت می‌کنند.

کتاب «عمو قاسم» در بردارندۀ ۲۰ داستان از سردار شهید سلیمانی است که برای ردۀ سنی نوجوان تنظیم شده است. این اثر نوشتۀ محمد علی جابری بوده و میکائیل براتی تصویرگری آن را به عهده داشته است. پیش از این، کتاب عمو قاسم از سوی انتشارات کتابک منتشر شده بود.

علیرضا شریفیان که مترجم این اثر به زبان فرانسوی است، از تلاش ویژه برای ارائۀ دقیق ادبیات این اثر متناسب با زبان نوجوانان فرانسوی‌زبان خبر داده است.

این اثر پیش از این به زبان اسپانیایی و با عنوان «عمویم سلیمانی» نیز منتشر و در منطقۀ آمریکای لاتین رونمایی و توزیع گردیده است.

کتاب عمویم سلیمانی به چاپ چهارم در آمریکای لاتین رسید

با گذشت کم‌تر از شش ماه از نخستین انتشار کتاب عمویم سلیمانی به زبان اسپانیایی در منطقه آمریکای لاتین، این اثر به چهارمین چاپ رسید.

این اثر که تا کنون در کشورهای کلمبیا، اکوادور و ونزوئلا منتشر شده است، در روزهای گذشته برای دومین بار جهت عرضه در کشور ونزوئلا منتشر شده است.

گفتنی است انتشارات بین المللی فانوس دریایی به زبان‌های اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی در منطقه آمریکای لاتین فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *