کتاب صوتی داستان زندگی حضرت هاجر (س) منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، نسخه صوتی کتاب «سعی هشتم» سید محسن امامی شامل زندگینامه داستانی حضرت هاجر (س) همسر حضرت ابراهیم (ع) به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب تنها اثر داستانی است که با محوریت زندگی حضرت هاجر (س) منتشر شده و با توجه به ایام ذی‌الحجه و سالروز رحلت این‌شخصیت، نسخه صوتی آن منتشر شده است.

یکی از زنان بزرگ و مؤمن در تاریخ که به عنوان الگویی برای زنان و مردان مؤمن، صبور و پرهیزکار شناخته می‌شود، حضرت هاجر سلام‌الله علیها است. این بانو که همسر حضرت ابراهیم (ع) و مادر حضرت اسماعیل (ع) است، ایمانی دارد که شناخت درجات و مراحل آن نیازمند انس عمیقی با سیره و سبک زندگی اوست. چون همین‌شخصیت بود که به‌ظاهر به‌عنوان کنیز شناخته می‌شد، اما همراه کودک خردسالش به تنهایی وارد سرزمینی بی‌آب و گیاه شد و بدون اینکه در برابر امر و اراده خدا بهانه‌ای بگیرد و عذری بیاورد، تسلیم امر الهی شد.

حضرت اسماعیل (ع) فرزند هاجر (س) است که معروف به ذبیح‌الله و جد حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام است.

در قسمتی از کتاب «سعی هشتم» می‌خوانیم:

آب را چون چشمه‌ای جاری بر فراز تپه‌ای می بینم که بارها بر آن شدم و هیچ نیافتم. دل سنگ شکافته و آبی پرخروش از آن جوشش یافته. همراه آب میوه های الوان بر زمین گسترده می‌شوند. بلبلان فرود می‌آیند و چهچه سر می‌دهند. از زمین خشک علف می‌روید و به چشم بر هم زدنی زمین سبز می‌شود و از آن گُل و ریحان می‌دمد. درخت تنومند شاخه‌هایش را در هم می‌پیچاند و سایه‌اش را می‌گستراند و همزمان میوه‌هایش می‌رسند. سیب و انار با هم، تین و زیتون، نارگیل و رطب و… دست می‌برم تا هلویی آب‌دار بچینم و برای اسماعیل ببرم…

نسخه مکتوب این‌کتاب با ۱۷۶ صفحه و قیمت ۲۲ هزار تومان و نسخه الکترونیکی آن با قیمت ۱۲ هزار تومان عرضه شده‌ است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *