کتاب «سرو روان» راهی بازار نشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب «سرو روان» که روایت تصویری سید متین هاشمی از تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر تهران است توسط نشر کتاب پرگار منتشر شد.
این کتاب در ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ توسط حجت‌الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه هنر اسلامی تبریز رونمایی شد، ولی به دلیل شیوع ویروس

مجله معرفی کتاب

نمایشگاه این کتاب تا به امروز برگزار نشده است.
در بخشی از مقدمه کتاب به قلم سیدقاسم ناظمی، مدیر بنیاد فرهنگی طوبی آمده است: روایت سید متین هاشمی در «سرو روان» از محشر تشییع سردار سلیمانی در تهران مویدی است بر آنچه گذشت، هنرمند در کنار مردم و بلکه در میان مردم با درد آنان زیسته و با اندوه آنان گریسته تا اثری خلق کند که بخشی از یک روز طوفاتی مردم ایران ثبت شود، اگر چه برای نسل ما این تشییع تازگی ندارد. اما «سرو روان» برای آیندگان و تاریخ گزارشی است دقیق بی آنکه بخواهد دروغ ببافد و یا اغراق کند.
دوربین هاشمی، صحنه‌هایی را ثبت کرده که عشق مردم کوچه و بازار را به قهرمان ملی شأن نشان می‌دهد، در میان این مردم همه را می‌توان دید، حتی آنهایی را که شاید با انقلاب میانه‌ای ندارند اما حاج قاسم را قهرمان خودشان می‌دانند!
همچنین در بخشی از یادداشت صابر قاضی، عکاس کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی آمده است: عکس‌های سید متین هاشمی با رویکردی صریح و مستند به ثبت اتفاقاتی که درمقابل حیرت زدگی ایرانیان و نیز جهانیان شد می‌پردازد.
کتاب «سرو روان» در ۱۰۹ صفحه و قیمت ۴۵ هزار تومان توسط نشر کتاب پرگار تهران به نشر در آمده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *