کتاب راهبرد اقتصادی پیامبر (ص) رونمایی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مراسم رونمایی از چاپ دوم کتاب راهبرد اقتصادی پیامبر (ص) روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند در فروشگاه کتاب چاپ و نشر بین‌الملل برگزار می‌شود.

چند سالی است که رهبر فرزانه انقلاب توجه به مسئله اقتصادی را در شعار سالانه مورد توجه قرار می‌دهند و تأکید دارند که اقتصاد مقاومتی و رونق تولید راه حل بسیاری از مشکلات امروز کشور ماست.

اقتصاد مقاومتی و متکی بر توان داخلی بودن، راهبردی است که در حکومت اسلامی نوپای مدینه و از سوی رسول خدا (ص) مورد توجه و عمل قرار گرفت و توانست جامعه اسلامی آن روز را از بحران اقتصادی نجات داده و به یک قدرت بزرگ تبدیل کند. در آستانه بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) با رونمایی از چاپ دوم کتاب راهبرد اقتصادی پیامبر (ص) به بازخوانی سیره اقتصادی رسول خدا (ص)، طرح اسلام در اقتصاد مقاومتی و لزوم رونق تولید پرداخته می‌شود.

کتاب راهبرد اقتصادی پیامبر (ص) در حجم مختصر خود با اتکا به منابع تاریخی و روایی اسلام، به توصیف اقتصادی جامعه اسلامی مدینه، قدرت و نفوذ اقتصادی بیگانگان به‌ویژه یهود، اشتغال و کارآفرینی، اشتغال بانوان، بازار مسلمین، حمایت از تولید داخلی و رونق تولید و تجارت خارجی می‌پردازد، و بی‌آنکه خواننده را درگیر تحلیل‌ها یا مطالب تکراری کند، نمونه‌های تاریخی متنوع و جذابی از تلاش‌های رسول گرامی اسلام (ص) در توانمندسازی اقتصادی جامعه اسلامی ارائه می‌دهد. کتاب راهبرد اقتصادی پیامبر (ص) در ۱۲۰ صفحه از سوی انتشارات واژه‌پرداز اندیشه منتشر شده است.

مراسم رونمایی از این‌کتاب، با حضور و سخنرانی سیداحسان خاندوزی نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، محمدصادق شهبازی نویسنده و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی و حجت‌الاسلام حمید سبحانی‌صدر نویسنده کتاب راهبرد اقتصادی پیامبر (ص) همراه است.

این‌برنامه، فردا سه‌شنبه 19 اسفند از ساعت ۱۵ در فروشگاه کتاب چاپ و نشر بین‌الملل واقع در میدان فلسطین برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *