کتاب درس‌گفتارهای شناخت هنرهای تجسمی انقلاب منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر، کتاب «تجسم حماسه»، اثر محمدعلی رجبی دوانی، شامل مجموعه درس‌گفتارهایی در شناخت هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی، به‌تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شده است که به حوزه‌های گوناگون هنرهای تجسمی انقلاب توسط هنرمندان و اساتید نسل اول هنر انقلاب پرداخته و مطالبی را درباره تجربیات هنرمندان گونه‌هـای مختلـف هنرهـای تجسـمی شامل می‌شود که انقلاب اسلامی ایـران را در آینه ذوق خویـش، هم خود تماشـا کردنـد و هم به دیگـران نشان دادند.

هنرهای تجسـمی ـ اعم از نقاشـی، عکاسـی، کاریکاتـور، نقاشـی دیـواری، طراحـی پوستر و نشـان، تصویرسـازی، پیکره‌تراشـی و نگارگری ـ هر یک در حدوث انقلاب و بقاء آن سـهمی داشـته و دارند. انقلاب اسلامی در ایـن جلوه‌هـا چهـره خویـش را نمایـان کـرد و بـه نیـروی آفرینشـگری ایـن هنرمندان، آرمان‌هـا و آرزوهـای مردمانـش، تجسـم یافتنـد و مرئی و ملمـوس شدند.

«تجسم حماسه» که توسط پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی تهیه شده، در ۹ فصل هنرهای نقاشی، عکاسی، نقاشی دیواری، گرافیک (پوستر و نشان)، کاریکاتور، مجسمه‌سازی، تصویرسازی و نگارگری انقلاب را مورد بررسی و تأمل قرار می‌دهد.

این‌کتاب با ۳۲۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۱۰ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *