کتاب «خودنویس من در کتابته» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مجموعه‌داستان «خودنویس من در کتابته» که ۴۳ داستان از نویسندگان ایرانی برنده در نخستین مسابقه‌ی داستان‌نویسی اینترنتی «خودنویس کتابته» را در خود جای داده است، به همت نشر نفیر و اپلیکیشن کتابته راهی بازار کتاب شد.

جعفر پوراسماعیلی، مدیرعامل اپلیکیشن کتابته درباره‌ی این رویداد گفت: نوروز سال گذشته مسابقه‌ی داستان‌نویسی «#خودنویس_کتابته» را در فضای مجازی و از طریق اپلیکیشن کتابته طراحی و برگزار کردیم تا محرکی برای تشویق هرچه بیش‌تر به خواندن و نوشتن و حمایت از نویسندگان ایرانی باشیم.

وی افزود:دوره‌ی اول این مسابقه برای سیزده روز نوروز طراحی شده بود که هر روز یک اثر از یک عکاسِ هنرمند در صفحه‌ی اینستاگرام کتابته بارگذاری می‌شد و علاقه‌مندان برداشت خود را در حد چند جمله از آن عکس کامنت می‌کردند و توسط صاحب اثر و یک کارشناس ادبی، برترین جمله‌ها انتخاب و به آن‌ها جوایز نقدی پرداخت می‌شد. در نهایت از ۷۹ داستان کوتاهی که به دبیرخانه‌ی مسابقه ارسال شد، سی‌وپنج داستان برگزیده‌ی مسابقه‌ی «خودنویس کتابته» که با عشق و علاقه در روزهای سخت محدودیت‌های

مجله معرفی کتاب

نوشته شده بودند و هم‌چنین هشت داستان کوتاه به قلم داوران، میهمانان ویژه و کارشناسان مسابقه گزینش شدند که و برای چاپ در کنار داستان‌های برگزیدگان به مجموعه اضافه شد.

در شکل‌گیری و گردآوری این کتاب برای حمایت از نویسندگان جوان، جمعی از هنرمندان و فرهیختگان از جمله خانم‌ها نسیم خلیلی، عارفه لک، سوگل طهماسبی، فاطیما حسینی (از افغانستان)، مریم آقایی و آقایان‌ محمد قاسم‌زاده، غلام‌رضا رمضانی، اصغر نوری، آرش محمودی، بهزاد خداویسی، محمدعلی بهمنی، محمود کلاری، یدالله داج، سیف‌الله صمدیان، مهیار علی‌زاده، مجید برزگر، ساعد نیک‌ذات، تورج اصلانی، فرشاد فداییان، مهدی وثوق‌نیا، مسعود پاکدل، امیرشهاب رضویان، مسعود امینی‌تیرانی، امیر عابدی،کاوه سجادی‌حسینی، بیژن میرباقری، مهدی بمانی، بهزاد ترکی‌زاده همراه بودند.

در بخشی از مقدمه‌ کتاب «خودنویس من در کتابته» آمده است: نوروز۱۳۹۹ روزهای عجیبی بود؛ ترس، اضطراب، سیاهی، تعطیلی، #درخانهبمانیم، و … بیماری کویید ۱۹. نوروزی بدون سفر، بدون دید و بازدید، بدون لذت‌های خاطره‌انگیز سال‌های گذشته و پر از تردید. مصمم شدیم به جای تسلیم،کاری کنیم تا روزهای خانه‌نشینی و دل‌تنگی،کمی گرم‌تر سپری شود. مسابقه‌ی #خودنویس_کتابته، در یک اتاق فکر دوستانه شکل گرفت؛ ایده‌ای برای دیدن، نوشتن و تشویق‌شدن.

دوره‌ی چهارم مسابقه هم‌اکنون در حال برگزاری است و نویسندگان و علاقه‌مندان به شرکت در این فرصت فرهنگی می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن یا صفحه اینستاگرام کتابته در مسابقه شرکت بکنند. برگزیدگان این مسابقه آثارشان چاپ می شود و جایزه نقدی هم دریافت می‌کنند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *