کتاب «حرم در انتظار ما» درباره انتخابات ریاست‌جمهوری چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت، کتاب «حرم در انتظار ما» تالیف گروه تحقیق موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت به‌تازگی توسط این‌موسسه منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب برای عموم مردم و همه کسانی که حق رأی دارند، مفید و لازم است؛ لیکن با رویکرد اختصاصی جوانان و به ویژه گفتمانی با رأی‌اولی‌ها تهیه شده و در دو فصل مطالب متنوعی را ارائه کرده است.

حفظ جمهوری اسلامی یعنی مرکزیت حرم و دفاع از آن، به مقتضای زمان شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد. حضور در جبهه‌های عراق و سوریه برای حفظ حرم حضرت زینب سلام الله علیها و سایر حرم‌های ائمه اطهار علیهم السلام در عراق و جان فدا کردن، یک شکل حفظ و دفاع است،  و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد شایسته و اصلح که نظام اسلامی را به سوی تمدن نوین اسلامی به پیش ببرد هم شکل دیگر حفظ و صیانت از این حرم و فداکاری در راه آن است.

در فصل اول کتاب «حرم در انتظار ما»، مسائلی چون اختیار انسان، رابطه این اختیار با انتخاب، رابطه انتخاب با تعیین ملاک‌های متناسب با هر انتخاب، شایسته‌گزینی در کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین انتخاب‌ها، حق انتخاب و مسئولیت‌پذیری در برابر شرایط مختلف، بررسی شده است. انگیزش حس حمایت و حضور و دفاع از حرم در جوانان و رأی اولی‌ها حاصل بحث این فصل است.

در فصل دوم این‌کتاب هم درباره انتخابات و اهمیت و وزن آن در جمهوری اسلامی و به‌طور، ویژه انتخابات ریاست جمهوری بحث شده است. دعوت به مشارکت گسترده و حضور هر ایرانی دارای حق رأی در انتخابات و ملاک‌های کاندیدای اصلح که می‌تواند حرم را محافظت و بر اقتدار و عظمت آن بیفزاید، از دیدگاه امام خمینی، رهبر فرزانه انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی، در این فصل آمده است. همچنین فرمولی برای تعیین امتیاز و نمره کاندیداها پیشنهاد شده است که کار انتخاب اصلح را روان و دقیق می‌کند.

این‌کتاب با ۱۲۸ صفحه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *