کتاب «جاودانگی بر پایۀ داده‌های عام عقل» منتشر می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، صالحی امیری با اعلام این خبر گفت: در آستانۀ برگزاری همایش بین‌المللی «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت»، کتاب «جاودانگی بر پایۀ داده‌های عام عقل» تألیف حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر امیر دیوانی و به قلم پروژه‌های پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به زودی توسط نشر این پژوهشگاه منتشر خواهد شد.

وی گفت: متفکران و فیلسوفان برای اثبات استدلالی زندگی پس از مرگ، شیوه‌های متفاوت و روش‌های متعددی پیموده‌اند؛ در یکی از این شیوه‌ها، نقطۀ عزیمت استدلال‌ها بر ساختار وجودی انسان قرار می‌گیرد؛ در این روش، در کنار بدنِ انسان هویت دیگری مطرح می‌شود که نفس یا روح یا ذهن خوانده می‌شود.

مدیر گروه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: روش دیگر، پرداختن به مطالعۀ جهان و موجودات جهان است تا نمونه‌هایی به‌منزلۀ نقطۀ عزیمت برای تبیین امکان زندگی پس از مرگ یافت شود و روش سوم، پرداختن به اندیشه‌های طبیعت نوع انسانی یا طبیعت عقل است تا به زندگی پس از مرگ و نیز جهان پس از مرگ عبور شود.

وی افزود: کتاب در هفت فصل تألیف و هر فصل به گونه‌ای نوشته شده است که بدون نیاز به فصل‌های دیگر خوانده شود اما برای بهتر ارتباط برقرار کردن با یک فصل، خواندن استدلال‌های دیگر مفید می‌باشد.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: از پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و در راستای این همایش، بیش از ۱۰ اثر دیگر در دست آماده سازی جهت نشر می‌باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *