کتاب «تعبیر یک رویا» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب «تعبیر یک رؤیا»، خاطرات همسر روحانی شهید جابر حسین پور است. شهیدی که در خانواده‌ای ایرانی در کویت به دنیا آمد، اما برای تحصیل علوم دینی به ایران مهاجرت نمود و در دفاع از حرم به شهادت رسید.

معصومه عبدالله‌زاده، نویسنده‌ی این کتاب در مقدمه آن می‌نویسد:

«کار نوشتن را ۲۴ دی ۱۳۹۷ شروع کردم. عجیب اینکه این تاریخ برایم خیلی آشنا بود! هر چند صفحه که می‌نوشتم، دوباره به یاد بیست وچهارم دی می‌افتادم؛ اما نمی‌دانستم این تاریخ چرا برایم آشناست. چند صفحه‌ای که نوشتم، متوجه شدم بیست وچهار دی، تاریخ شهادت شیخ جابر است. کار تا اسفند طول کشید. عید در راه بود و می‌بایست خانه‌تکانی می‌کردم. همسایه‌هایم خانه‌تکانی را تمام کرده و آماده‌ی پذیرایی از نوروز ۱۳۹۸ و مهمان‌هایشان بودند؛ ولی من هنوز دست به سیاه و سفید نزده بودم.

عید از راه رسید. مهمان‌ها می‌آمدند و می‌رفتند. یکی از مهمان‌های شهرستانی‌ام اصرار می‌کرد برویم زیارت اهل قبور. می‌گفت می‌خواهد برود سر مزار شهدا. برای ما عادی بود که کسی به اهواز بیاید و بخواهد به زیارت شهدا برود. خوزستان و اهواز را همه به جنگ و شهادت و شهدا می‌شناسند. آماده شدیم و خانوادگی رفتیم بهشت‌آباد. تا رسیدیم قطعه‌ی شهدای مدافع حرم، مهمان‌مان رفت سر مزار شهید جابر حسین‌پور. کنارش رفتم و گفتم: می‌شناسیش؟

گفت: رفیق بودیم؛ ناز و نعمت در کویت را رها کرد، آمد ایران، برای درس طلبگی. مدتی رفت عراق، و بعد هم آمد سوریه. این‌طوری با هم آشنا شدیم.

گفتم: راست می‌گی؟ یعنی می‌تونی در باره‌اش صحبت کنی؟ از اخلاقش، از رفتارش، از کارش تو سوریه بگی؟ روبه‌روی او نشستم، و او برایم از شهید حرف زد. حالا این کتاب، تصویر زندگی مردی است که به همه‌ی تعلقات پشت پا زد تا به هدف بزرگ‌تری برسد.»

این کتاب توسط انتشارات خط مقدم به زیر چاپ رفته و به تارگی وارد بازار نشرشده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *