کتاب «اندیشه سیاسی علامه شعرانی» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب «اندیشه سیاسی علامه میرزا ابوالحسن شعرانی» به قلم محمد سلمان در ۲۴۸ صفحه و به قیمت ۴۲ هزار تومان با شمارگان ۵۰۰ نسخه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شده است.

کتاب پیش رو شرایط شکل گیری اندیشه سیاسی علامه شعرانی را بررسی می‌کند که شامل مؤلفه ها و زمینه های پیدایش آن می شود.

چارچوب فکری علامه شعرانی مبتنی بر اندیشه دینی شکل گرفته و بر پایه زعامت سیاسی پیغمبر (ص) پس از ورود به مدینه و پس از ارتحال آن حضرت سامان یافته و با تبعیت از ائمه معصومین (ع) در جایگاه الگوی علمی ادامه خط رسالت نبوی استوار شده است؛ بر این اساس، ایشان زعامت عالمِ عاقل، همراه با رعایت حقوق بشر و دموکراسی را برای این دوره پیشنهاد می کند.

این تحقیق با هدف آشنایی با میراث شیعه و معرفی توانایی فکری آنها در پاسخگویی به معضلات علمی، عملی و عینی در عرصه جامعه سیاسی ایران نگارش یافته است.

این اثر در سه فصل منتشر شده است. فصل اول اثر مذکور به بررسی علل و عوامل شکل گیری شخصیت علمی و تأثیر آن می پردازد که در آن پس از بیان مفاهیم این پژوهش، به ابعاد شکل گیری شخصیت علمی علامه شعرانی، طبقه بندی آثار و تأثیر آن در ابعاد شخصیت علمی وی و ویژگی های پژوهشی علامه شعرانی می پردازد.

نویسنده کتاب «اندیشه سیاسی علامه شعرانی»، در فصل دوم به بررسی شاخصه های روشی و سنجش شالوده های نظری اندیشه سیاسی پرداخته که در این فصل، شاخصه های روشی، مبانی معرفت شناختی، مبانی هستی شناختی و مبانی انسان شناختی بیان شده است.

سومین و آخرین فصل از این کتاب، به «اندیشه سیاسی علامه شعرانی و شاخصه های اصول، ارزش و کارکرد» اشاره دارد که در این فصل، انواع حکومت، اصول حکومت، ارزش های حکومت، کارکردهای فرهنگی، کارکردهای اقتصادی، کارکرد قضایی، منابع درآمدی حکومتی و سیاست خارجی مورد بررسی قرار گرفته است.

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی

مجله معرفی کتاب

می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *