کتاب «اجی‌مجی یه دونه» برای کودکان چاپ شد/آشنایی با تولید نان

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق، کتاب «اجی‌مجی یه دونه» سروده زهرا موسوی به‌تازگی با تصویرگری ثریا علی‌جان‌زاده از مجموعه کتاب‌های «این جوری بود، اون جوری شد» توسط انتشارات سیمای شرق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه «کتاب‌های زرافه» است که این‌ناشر چاپ می‌کند.

مجموعه «این جوری بود، اون جوری شد» که تاکنون سه‌جلد از آن با عناوین «هیس هیسی چی می‌بافه»، «مامان درخت گل به سر»، «ببعی نه پشم هیچ هیچ» و «اجی مجی یه دونه» چاپ و منتشر شده، کودکان را با مراحل رشد و تغییر و تحول جانوران، گیاهان و خوراکی‌ها آشنا می‌کند. بنابراین والدینی که می‌خواهند کودکان خود را با مفاهیم محیط زیستی آشنا کنند می‌توانند از این کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

«اجی‌مجی یه‌ دونه» در قالب شعر و تصاویر، کودکان را با مراحل تبدیل‌شدن دانه به نان آشنا می‌کند. در این کتاب به کودکان آموزش داده می‌شود که نان یکی از مهم‌ترین خوراکی‌های ما است و باید به آن احترام گذاشت، از آن درست استفاده کرد و ارزش زحماتی که برای تولید آن کشیده می‌شود را دانست. این‌کتاب برای مخاطبان گروه سنی الف و ب است.

داستان این‌کتاب از این‌قرار است که: «بوی خوب نان تازه را دوست داری؟ وقتی مامان و بابا نان را گرم و داغ توی سفره می‌گذارند … یا وقتی با پنیر و کره لقمه می‌کنی و می‌خوری. نان یکی از مهمترین غذاهای ما آدم‌هاست. دوست‌داری بدانی این خوشمزه خوشبو چه جوری درست می‌شود؟ بله؟ پس این کتاب را ورق بزن و همسفر دانه ریز میزه قهرمان شو.»

این‌کتاب با ۲۸ صفحه و قیمت ۳۸ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *