کتاب آثار برتر مهرواره طنز «یک وعده لبخند» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب مجموعه‌آثار برتر مهرواره طنز «یک وعده لبخند» با موضوع چاقی و کنترل وزن به‌تازگی توسط انتشارات نیکان امروز به‌سفارش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌مجموعه در سه بخش داستان (نونگاه و نوجوان)، شعر (نونگاه و نوجوان) و اینفوگرافی، آثاری از نوجوانان بالای ۱۲ سال از سراسر کشور را در اختیار مخاطبان قرار داده است. در بخش داستان از میان ۳۸۳ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی مهرواره، در گروه‌ سنی نونگاه، ۲۵ اثر و در گروه سنی نوجوان، ۲۳ اثر به عنوان برگزیده شناخته شد. در بخش اینفوگرافی نیز، ۳۵ اثر به دبیرخانه‌ی این مهرواره ارسال شد که در مجموع ۵ اثر در گروه سنی نوجوان (۱۵+ سال) به عنوان برگزیدگان نهایی معرفی شد و در بخش شعر نیز ۱۱۰ اثر به دبیرخانه رسید که پس از داوری نهایی، در گروه سنی نونگاه، ۷ اثر و در گروه سنی نوجوان ۱۰ اثر برگزیده شد.

تمام این آثار در کتاب موردنظر منتشر شده‌اند که در مجموع، ۷۰ اثر ادبی هنری هستند.

در مقدمه کتاب «یک وعده لبخند» آمده است:

«عوامل متعددی می‌تواند در زندگی کودک و نوجوان شادی آفرین باشد. ادبیات و به ویژه ادبیات طنزآمیز یکی از بهترین و موثرترین راه‌های ایجاد شادی، شور و تحرک در کودکان و نوجوانان و راه گریزی برای خروج از فشارها و توقعاتی است که از این نسل وجود دارد. مازاد بر این اصل، یکی از ویژگی‌های طنز این است که روحیه پرسشگری به کودکان می‌بخشد و آن‌ها را به تفکر وا می‌دارد.
یادآوری می‌شود این مهرواره از سوی کانون پرورش فکری استان اردبیل فراخوان خود را در بهمن ۱۳۹۹ منتشر کرد و در تیرماه ۱۴۰۰ برگزیدگان معرفی شدند.»

این‌کتاب با ۱۷۳ صفحه منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *