کتابخانه ملی ایران طرح ملی آرشیو مدرسه را اجرا می‌کند

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی کتابخانه ملی، حامد ایرانشاهی مدیرکل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح این خبر گفت: کتابخانه ملی طی تفاهم‌نامه با آرشیو ملی ایران و آموزش و پرورش تهران بزرگ، طرح ملی آرشیو مدرسه را اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: این طرح در سال نخست، در بزرگترین منطقه جمعیتی دانش‌آموزان ایران در آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران اجرا خواهد شد. این طرح با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم آرشیو و اسناد تاریخی اجرایی می‌شود که نخستین جلسه از اجرای این طرح در آموزش و پرورش منطقه ۴ برگزار شد.

ایرانشاهی اضافه کرد: انتخاب آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران برای اجرایی کردن طرح آرشیو مدرسه به این دلیل بود که این منطقه بیشترین جمعیت دانش‌آموزی را در خود جای داده است.

وی افزود: طبق تفاهم‌نامه با مدیرکل آموزش و پرورش تهران بزرگ، مدارس آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران برای اجرای این طرح انتخاب شده است و دلیل این امر نیز به خاطر وسعت جمعیت دانش‌آموزان این منطقه است. زیرا منطقه ۴ تهران بالغ بر ۱۳۰ هزار دانش‌آموز دارد که بیشترین جمعیت دانش‌آموزی در اداره‌کل‌های آموزش و پرورش سراسر کشور است.

ایرانشاهی خاطرنشان کرد: در این جلسه محمد حدادی مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی حضور داشت و ادامه بررسی و اجرای این طرح با حضور مدیران و کارشناسان آموزش و پرورش منطقه ۴ در آرشیو ملی ایران صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *