کتابخانه عمومی خواجه‌نصیر طوسی افتتاح می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، در آستانه هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، آیین افتتاح کتابخانه عمومی خواجه نصیر الدین طوسی شهرستان بهارستان با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، شکراللّه حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی فردا یکشنبه ۱۰ اسفند با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود.

کتابخانه عمومی خواجه نصیرالدین طوسی در مساحتی به متراژ ۶۶۰ متر مربع، دهمین کتابخانه شهرستان می‌باشد که دارای بخش های مختلف از جمله مخزن اصلی، مرجع، سالن های مطالعه مجزا، بخش کودک، بخش نشریات و بخش های رفاهی و خدماتی آماده ارائه خدمات به شهروندان بهارستان شده است.

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اولین اقدامات خود را پس از معرفی ۳۱ شهرستان‌ دارای اولویت به لحاظ اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از سوی شورای اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرستان بهارستان استان تهران آغاز کرد.

بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان یکی از نهادهای فرهنگی، در شورای معاونین خود، برنامه‌های ویژه‌ای را برای اجرا در ۳۱ شهرستان کشور مصوب کرد. همچنین کمیته‌ای زیر نظر معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات تشکیل شد که با حضور در این شهرستان‌ها نیازسنجی مناسبی از وضعیت، فرصت‌ها و اقتضائات فرهنگی و اجتماعی این مناطق ارائه دهد که این نیازسنجی دستمایه برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی و عمرانی قابل اجرا در این مناطق شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *