کارگاه آموزشی «فنون شاعری» برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی شعر دانشجویی، کارگاه آموزشی «فنون شاعری» با تدریس اسماعیل امینی در حاشیه دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی به‌صورت برخط برگزار می‌شود.

پیش‌تر دبیرخانه جشنواره ملی شعر دانشجویی زیر نظر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعلام کرده بود که با توجه به شرایط تحمیلی ناشی از شیوع ویروس

مجله معرفی کتاب

و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، تمرکز دومین دوره از این جشنواره، بر برگزاری محفل‌ها و نیز کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برخط (آنلاین) خواهد بود.

حال قرار است نخستین دوره از دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی که زیر عنوان کلی «شعرآورد» برگزار خواهند شد، با تدریس اسماعیل امینی، شاعر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، زیر عنوان «از شعر گفتن…» با محویت آموزش مبانی شعر برگزار شود.

در این‌دوره هشت جلسه‌ای که قرار است سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۷ برگزار شود، امینی زیر سرفصل‌های چیستی شعر، زبان شعر، موسیقی‌ شعر، منطق شاعرانه و خیال در شعر، درباره قالب شعر، تداعی، نشانه‌ زبانی، هجاها، قافیه، واج‌آرایی، سجع، تناسب، تضاد، تلمیح، حسن تعلیل، اغراق و مبالغه، عینیت و ذهنیت، تشبیه و استعاره، تمثیل، و مجاز با حاضران آنلاین (برخط) کلاس سخن خواهد گفت.

این‌دوره آموزشی رایگان از سه‌شنبه ۱۲ اسفند جاری آغاز می‌شود و علاقه‌مندان پس از ورود به سامانه رویتاب  به نشانی Roytab.ir و انتخاب صفحه جشنواره شعر دانشجویی، می‌تونند فرم شرکت در کارگاه آموزشی شعرآورد را تکمیل و در این‌دوره شرکت کنند.

دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی بخشی از روند فرآیندمحور جشنواره هستند که برای شرکت‌کنندگان آن، مشمول امتیاز رقابتی خواهد بود. با این حال، افراد علاقه‌مند نیز می‌توانند در صورت وجود شرایط لازم، به‌صورت آزاد از این‌دوره‌های آموزشی بهره ببرند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *