ژیلا صادقی با فارسی آموزانی از هند سخن می‌گوید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، برنامه «با سخنوران سعدی» که به منظور افزایش مهارت فن بیان و سخنوری فارسی آموزان و بیان شیواتر واژه‌های فارسی از صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی برگزار می‌شود، در دومین برنامه خود میزبان ژیلا صادقی، مجری و گوینده و محمد منهاح عالم و محمد عرف، فارسی آموزان اهل هندوستان خواهند بود.

در این برنامه حمیدرضا امیرافضلی، مدرس فن بیان و گویندگی به بیان بخشی از مهارت‌های کلامی همچون تلفظ درست آواهای فارسی و مهارت زیبا سخن گفتن می‌پردازد و در گفت‌وگو با ژیلا صادقی، از تجربیات مهارت زیبا صحبت کردن سخن می‌گویند و سپس با دعوت فارسی آموزان هندی، چند تکنیک آواها و مهارت فن بیان را آموزش می‌دهند. این برنامه، چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷ از صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی برگزار می‌شود.

از آنجایی که یادگیری هر زبانی، اولین قدم در آموزش آن است، مهارت زیبا و مسلط صحبت کردن به آن زبان هم اهمیت ویژه‌ای دارد و در مراحل پیشرفته‌تر برای فراگیران زبان می‌تواند کسب درآمد از راه ترجمه همزمان، ترجمه مکتوب، سخنرانی، مجری گری و گویندگی رادیویی و تلویزیونی، بازیگری و حتی خواندن کتاب صوتی به همراه داشته باشد.

با توجه به علاقه فارسی آموزان غیر ایرانی به هنر شعرخوانی، دکلمه، مجری‌گری، بازیگری و ترجمه همزمان و غیره روابط عمومی بنیاد سعدی برآن شد تا با همکاری حمیدرضا امیرافضلی، مدرس فن بیان و گویندگی که خود اهل شعر و نویسندگی است، در هر برنامه زنده اینستاگرامی، نکاتی از مهارت‌های فن بیان زیباتر صحبت کردن به زبان فارسی را به فارسی آموزان و علاقه‌مندان این حوزه آموزش دهد.

همچنین در هر برنامه قرار است «یکی از مجریان و گویندگان رادیو و تلویزیون و یا بازیگران ایران به عنوان مهمان ویژه برای کسب تجارب آنها» و «یک یا دو نفر از فارسی آموزان داوطلب برای شرکت در برنامه برای انجام آموزش‌های فن بیان» حضور داشته باشند.

علاقه‌مندان برای مشاهده این برنامه می‌توانند چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰ (به وقت تهران) به صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی به آدرس [email protected] مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *