چگونه با آموزش لایت روم برای ویرایش سریعتر بر گردش کار خود تسلط پیدا کنیم

استفاده از آموزش لایت روم مقدماتی تنظیم گردش کار Lightroom نه تنها در وقت شما صرفه جویی می کند. همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که عکس های شما جایی نخواهند رفت.

ویرایش تصاویر خود تنها نیمی از تلاش است. شما باید تصاویر خود را وارد ، انتخاب و صادر کنید. فراداده و کلمات کلیدی از دیگر جنبه های مهم استفاده از لایت روم در پتانسیل کامل آن است.

اما ابتدا اجازه دهید با این ایده آشنا شویم.

رایانه ها و لپ تاپ ها و ویرایش روی صفحه Lightroom
عکس: Tranmautritam از Pexels

گردش کار در عکاسی چگونه است؟
گردش کار یک سری وظایفی است که باید برای رسیدن به هدف خود انجام دهید. در عکاسی ، این روند با تنظیم دوربین قبل از عکاسی آغاز می شود و با باز شدن عکس های شما پایان می یابد.

آنچه بین شما اتفاق می افتد ، تأثیر شما در حین کار را تعیین می کند.

Lightroom یکی از محبوب ترین تصاویر تزئین عکس است. به همین دلیل است که ما می خواهیم بخشهایی از مرحله گردش کار Lightroom شما را ارزیابی کنیم. در انتهای مقاله شما ایده بهتری درباره نحوه ایجاد اقدامات اصلاحی خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Lightroom ، کلاس ما را از دست ندهید – با Lightroom به صورت رایگان!

عکس صفحه اصلی Adobe Photoshop Lightroom 6

نحوه مرتب سازی تصاویر پس از وارد کردن
اتصال پورت اول ایده روشنی برای ذخیره سازی پرونده های خود در رایانه یا هارد دیسک دارد.

برای من بهتر است که امروز پرونده ها را تنظیم کنم. این به من امکان می دهد پیشرفت را روز به روز ، ماه به ماه ، سال به سال ببینم.

عکاسان دیگر می توانند راه حل های قابل اطمینان تری برای تصویری که ثبت می کنند ، پیدا کنند. در رویداد ، رویداد فضای نامی می تواند یک فضای نامی باشد. از نظر عکاسان ، این مکان بهترین مکان است.

با تکیه در زمینه عکاسی می توانید کارهای خود را به پرونده تقسیم کنید. این طرح ها ، اسناد یا پروژه ها باشد ، مشاهده فایل های شما را آسان می کند.

شما باید یک روش ساده اما موثر برای سازماندهی گردش کار خود در لایت روم پیدا کنید.

رایانه در دسک تاپ برای ویرایش تصاویر باز می شود

شروع به ایجاد کاتالوگ کنید
فهرست نویسی یک روش عالی برای منظم نگه داشتن عکس های شماست. به طور کلی ، شما برای کار با لایت روم حداقل به یک کاتالوگ نیاز دارید. تمام اطلاعات عکسهای شما در آنجا ذخیره شده است ، بنابراین باید هر از چندگاهی از آنها در هارد خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

شما می توانید کاتالوگ های اضافی را بر اساس مکان ، رویداد ، سال و حتی قسمت عکس ایجاد کنید. این می تواند منجر به سردرگمی شود اما به Lightroom امکان کار سریعتر و کارآمدتر را می دهد.

ابزارهای مفیدی هنگام ایجاد کاتالوگ
کپی ، انتقال یا افزودن هنگامی که برای اولین بار عکس ها را به Lightroom وارد می کنید ، سه گزینه پیش رو دارید. یک کپی به شما امکان می دهد از کارت حافظه خود به قالبی که در آن گرفته اید کپی کنید. انتقال پوشه عکس شما را به مکان جدیدی منتقل می کند و دیگر در مکان قبلی وجود نخواهد داشت. درج تصاویر انتخابی را در پایگاه اصلی خود به پایگاه داده اضافه می کند.
رسیدگی به موارد در اینجا ابزاری آورده شده است که می تواند کارایی و سرعت تنظیم عکس های شما را بسیار بهبود بخشد. در منوی کشویی Build Preview چهار گزینه وجود دارد. حالت تعبیه شده و شاسی کناری بهتر است اگر مرتباً وارد می کنید. حالت 1: 1 به شما امکان می دهد تا به سرعت پیش نمایش ها را بزرگنمایی کنید ، زیرا آنها را در وضوح کامل حفظ می کند. آنها کندتر ساخته می شوند و به فضای دیسک بیشتری نیاز دارند.
در هنگام وارد کردن درخواست دهید. این پانل به شما امکان می دهد تنظیمات و کلمات کلیدی از پیش تعریف شده را در مرحله وارد کردن گردش کار خود اعمال کنید. اگر از پیش تعیین شده ای دارید که می خواهید فوراً از آن استفاده کنید ، این یک روش عالی است. در بخش فراداده می توانید برچسب های جاسازی شده را به پرونده ها اضافه کنید. اطلاعات بیشتر در زیر.
کلید واژه ها. اگر در حال وارد کردن تصاویر از یک رویداد خاص یا نوع عکس هستید ، قبل از وارد کردن ، از کلمات کلیدی برای نشان دادن آنها استفاده کنید. آنها در پرونده ها ذخیره نمی شوند و به سازماندهی بیشتر در کتابخانه کمک می کنند.
نمای نزدیک یک لپ تاپ روی میز

برای محافظت از عکسهای خود فراداده اضافه کنید
فراداده اطلاعاتی است که پشت تصویر قرار دارد. اگر می خواهید اطلاعاتی اضافه کنید تا به دیگران بگویید تصویر متعلق به چه کسی است ، این قسمت برای انجام این کار است.

برای اطمینان از کپی رایت ، نام و آدرس ایمیل خود را اضافه کنید تا اشتباهی متعلق به این تصویر باشد.

تا زمانی که با ذخیره داده های وارد شده ، تنظیمات از پیش تعیین شده ای را ایجاد کنید ، می توانید این کار را هنگام وارد کردن اعمال کنید. این منطقه همچنین برای اطلاع از زمان دقیق عکسبرداری بسیار مناسب است.

برای مرور عکس های خود از تبلیغات خودکار استفاده کنید
مرور عکس هایتان می تواند زمان ببرد. بهترین راه برای شروع استفاده از فلش ماوس یا صفحه کلید برای پیمایش در آنها نیست. به من اعتماد کنید ، این کلیک های اضافی جمع می شوند و مدت زمان طولانی در گردش کار شما طول می کشد.

تبلیغات خودکار بهترین راه شماست. پس از اتمام عملیات به طور خودکار به تصویر بعدی منتقل می شود.

تبلیغات خودکار را می توانید در زیر نوار منوی بالا در زیر تصویر> تبلیغات خودکار مشاهده کنید.

از ابزار انتخاب برای انتخاب بهترین تصاویر استفاده کنید
متوجه خواهید شد که با مرور عکس های خود در یک ابزار انتخاب ، می توانید به سرعت عکس ها را برای استفاده بعدی انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *