چهارمین وبینار روایت‌های الگوهای مدیریت کتابخانه‌ها برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در ادامه برگزاری سلسله وبینارهای فراملی «روایت‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی»، چهارمین جلسه از این‌سلسله‌وبینارها فردا چهارشنبه ۶ مرداد با عنوان «چرا کتابخانه‌ها متفاوتند؟» برگزار می‌شود.

این‌وبینارها که به همت دفتر پژوهش و آموزش و با همکاری انجمن علمی ارتقا کتابخانه های عمومی برگزار می‌شود تا کنون میزبان اساتید، کتابداران و فعالان فرهنگی از امریکا، سوئد، ایران و افغانستان بوده‌است.

در جلسات گذشته این‌وبینارها که به دبیری منصور کوهی رستمی استادیار دانشگاه شهید چمران اهواز و با همکاری انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شدند، به موضوعات «توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی برای گروه‌های حاشیه‌ای»، «کتابخانه‌های عمومی در سوئد؛ ترویج خواندن» و «طراحی خدمات برای کتابخانه‌ها» پرداخته‌ است.

چهارمین‌جلسه از این‌وبینارها، با سخنرانی مایکل باکلند نظریه‌پرداز و استاد ممتاز دانشکده اطلاعات دانشگاه برکلی و همچنین با مشارکت جمعی از کتابداران سراسر کشور، از طریق اسکای روم برگزار می‌شود.

مایکل باکلند نویسنده کتاب‌هایی مانند «خدمات کتابخانه‌ها: تئوری و عمل» و «بازطراحی خدمات کتابخانه‌ها» معتقد است مهمتر از تفاوت کتابخانه‌ها، تفاوت خدمات است.

این‌وبینار روز چهارشنبه ۶ مرداد از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ برگزار و به‌طور زنده در صفحه اسکای روم دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌ها یا پایگاه اطلاع‌رسانی و صفحه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پایگاه اینترنتی آپارات پخش می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *