«چند کتاب خوب برای حاج قاسم» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مجموعه «چند کتاب خوب برای حاج قاسم» شامل ۹ کتاب درباره سردار سلیمانی است که به‌تازگی راهی پیشخوان کتابفروشی ها شده است. این کتاب‌ها حاوی اطلاعات مهمی از زندگی این سردار شهید است که برخی از مطالب آن‌ها برای نخستین بار منتشر شده است.

این کتاب‌ها که از سوی جمعی از نویسندگان مختلف به نگارش درآمده است، حاوی یک نکات مهم و کلیدی است و آن این است که ما باید همواره به «قهرمانان وطنی» احترام بگذاریم و به دلاوری‌ها و رشادت‌های آنان ببالیم و در هر سن و جایگاهی که هستیم «رهرو خوبی» برای این قهرمانانان ملی باشیم.

در این مطلب تلاش شده با اطلاعات کوتاهی که از هر کتاب به مخاطب ارائه می‌شود، گامی برای معرفی این کتاب‌های ارزنده باشد.

کتاب اول: «من قاسم سلیمانی هستم» (ویژه کودکان)

کودکان زیادی در شهادت حاج قاسم سلیمانی غمگین شدند و نسبت به جنایت آمریکایی‌ها به خشم آمدند و بی‌تردید کودکان امروز که آینده‌سازان آینده خواهند بود این جنایت را فراموش نخواهند کرد.

کتاب من قاسم سلیمانی هستم روایتگر مراحل مختلف زندگی شهید از تولد تا شهادت برای آینده‌سازان این مرزوبوم است
نویسنده: محمدحسین خانی
ناشر: مبشر

کتاب دوم: «این مرد پایان ندارد»

مخاطب در این کتاب از فرمانده جبهه مقاومت خاطراتی را می‌خواند که تعدادی از آن‌ها برای اولین بار منتشر می‌شوند. نگارنده تلاش کرده است مطالب کتاب به‌گونه‌ای سامان یابد تا خواننده مکتب شهید قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسد. ویژگی منحصربه‌فرد این کتاب تصاویر رنگی منتشرنشده از حاج قاسم است.
نویسنده: سید علی بنی لوحی
ناشر: راه بهشت

کتاب سوم: «سلیمانی عزیز»

کتاب سلیمانی عزیز حاوی خاطراتی متفاوت و خوانده‌نشده از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از کرمان تا کرملین، از جنگ با آمریکایی‌ها در نجف تا نبرد با داعش در شهر محاصره‌شده آمرلی، از عمو قاسم فرزندان شهدای مدافع حرم تا ژنرال سلیمانی دلهره‌آور اوباما
نویسنده: جمعی از نویسندگان
ناشر: حماسه یاران

کتاب چهارم: «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی»

کتاب شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی، اطلاعات خوب و مستندی را درباره این شهید عزیز به مخاطب ارائه می‌دهد. این کتاب بر مبنای سخنان شهید و خاطرات دیگران به‌صورت جامع، خلاصه و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات شهید سلیمانی توسط هم‌رزم و دوست نزدیک و صمیمی وی نوشته‌شده است.
نویسنده: علی شیرازی
ناشر: خط مقدم

کتاب پنجم: «شرح دلبری»

شرح دلبری نگاهی گذرا به وصیت‌نامه حاج قاسم که منشور عشق و دلدادگی و انسانیت است و با گریز به اندیشه‌های والای او روزنه‌ای برای فهم بهتر آن و اعتلای مکتب سلیمانی است.
نویسنده: محمدعلی تولایی
ناشر: مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی

کتاب ششم: «عمو قاسم» (ویژه کودکان)

کتاب عموم قاسم با انتخاب هدفمند ۲۰ داستان کودک را با زوایایی از شخصیت حاج قاسم آشنا می‌کند و برای نهادینه‌سازی پیام هر داستان تمرینی ذیل آن طراحی‌شده تا مخاطب را به تفکر برانگیزد و الگو گیری از سردار را نهادینه کند. تصویرسازی جداگانه برای هر داستان بر جذابیت کتاب افزوده است.
نویسنده: محمدعلی جابری
ناشر: کتابک

کتاب هفتم: «مالک اشتر»

امیرالمؤمنین در نامه ۵۳ نهج‌البلاغه توصیه‌های مهم به فرمانده سپاه خود مالک اشتر نمود. این توصیه‌ها محدود به زمان و مکان خاصی نبود. در زمان ما مالک اشتر دیگری پا به عرصه نهاد و توصیه‌های مولای متقیان را عملی کرده. کتاب مالک زمان مشتمل بر ۵۰ داستان زیبا و تطبیقی از زندگی و مجاهدت‌های سرداران رشید اسلام، مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی است.
نویسنده: گروه ابراهیم هادی
ناشر: ابراهیم هادی

کتاب هشتم: «متولد مارس»

متولد مارس روایتی از خاطرات دوستان هم‌رزمان و نزدیکان حاج قاسم سلیمانی است. این خاطرات از تحولات سوریه، عراق تا شهادت و همچنین درباره خلق‌وخوی این شهید بزرگوار و شیوه زندگی اوست که به‌صورت مصاحبه جمع‌آوری‌شده است.
نویسنده: علی‌اکبری مزد آبادی
ناشر: یا زهرا

کتاب نهم: «آورتین»

آورتین فقط اسم یک روستایی دورافتاده در اطراف کرمان نیست. آورتین یادآور حماسه ایستادگی و مبارزه حاج قاسم در برابر مردانی است که امنیت و آرامش مردم را هدف گرفته بودند. داستان یک جنگ نابرابر باکسانی که از هیچ جنایتی خودداری نمی‌کردند.
نویسنده: بهزاد دانشگر
ناشر: ستارگان درخشان

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *