«پرچمدار کوچک من» به چاپ ششم رسید/ مادرانه‌های حسینی

به گزارش

مجله معرفی کتاب

چاپ ششم کتاب «پرچمدار کوچک من»؛ تجربه‌های خلاقانه مادران در تربیت حسینی کودکان، توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.

«پرچمدار کوچک من» که می‌توان آن را جزو اولین کتاب‌ها در حوزه تجربه‌نگاری سبک زندگی ایرانی-اسلامی عنوان کرد، تلاش‌هایی مادرانه را روایت می‌کند که در موقعیت‌های متفاوت، به دنبال یک هدف مشترک بوده‌اند: تعامل با کودک و پیوند دادن فرزندانشان به سیدالشهدا(ع). در این کتاب، 66خاطره از ابتکارات و تجربیات خلاقانه مادران ایرانی و غیرایرانی در کنار تصویرسازی‌های مرتبط در جهت تربیت حسینی کودکان آمده است.

در مقدمه این کتاب درباره انگیزه تدوین و نگارش آن می‌خوانیم: «تربیت همان حرکت است. یعنی جایی که هستیم، راضی‌مان نمی‌کند. می‌خواهیم بهتر باشیم و این وضعیت را اصلاح کنیم. حرکت از هر موقعیتی که هستیم، رو به قرب الهی. اما معنای واضح و روشن تقرب به خدا چیست؟ منِ مادر، برای تربیت فرزندم چکار کنم که از جایی که هست، یک گام بردارد و به خدا نزدیک شود؟ …نزدیک خدا، یعنی نزدیک حسین(ع) و نقطه‌ای هر چه دورتر از دشمنان او. تربیت یعنی دست کودک را گرفتن و از تاریکی‌ها به سوی منبع نور و گرمای حسین(ع) حرکت کردن؛ …اگر بخواهیم تربیت فرزندانمان را در حرکت به سمت خدا، بیمه کنیم، باید او را در این کشتی وارد کنیم و از دریای ظلم و طاغوت نجات بدهیم… فرصت

مجله معرفی کتاب

و صفر و دغدغه تربیت حسینی، موضوعی مشترک میان مادرانی است که حب حسین در جان و دلشان ریشه دارد و می‌خواهند خانواده‌شان زیر چتر این محبت، قد بکشد. بنابراین همین خواسته مشترک، انگیزه‌ای شد برای اشتراک‌گذاری تجربه مادران ایرانی و غیرایرانی.»

علاوه بر تجربیات و ابتکارات مادران برای تربیت حسینی کودکان، برای اینکه کتاب، صرفاً اشتراک تجارب نباشد و تجربه‌های مادران بتواند در سطح وسیع‌تری مورد استفاده قرار بگیرد ، سعی شده است در قالب یازده یادداشت، بین تجربه مادر و تأملات علمی اهل نظر، گفتگویی برقرار شود. همچنین با توجه به شرایط کرونایی، با این هدف که هر خانه، به یک هیئت تبدیل شود، ایده‌ها و پیشنهاداتی هم برای راه‌اندازی هیئت کوچک خانوادگی بیان شده است.

بنابرین گزارش، کتاب «پرچمدار کوچک من» که تحقیق و مصاحبه‌های آن برعهده سمانه آتیه‌دوست، فاطمه فرخی‌فر، زینب غلام‌پور، مریم حلاج بوده و نگارش آن، توسط فریده الیاسی‌فرد صورت گرفته، در 124صفحه، تیراژ 1000 نسخه و با قیمت 15هزار تومان راهی بازار نشر شده است. علاقمندان جهت تهیه این کتاب‌ که به همت انتشارات‌ «راه یار» منتشر شده، علاوه بر کتابفروشی‌ها، می‌توانند با از طریق مراجعه صفحات مجازی این ناشر به نشانی @Raheyarpub یا سایت vaketab.ir اقدام کنند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *