«هندوانه شب یلدا» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا، داستان «هندوانه شب یلدا» با هدف آشنایی کودکان به آداب و رسوم و فرهنگ کهن این شب ماندگار از طرف انتشارات مدرسه منتشر شده است.

در حوزه ادبیات به دلیل گرایش کودکان به خیال‌پردازی داستان‌های فراوان و آثار متنوعی به زبان حیوانات نوشته شده است. به طوری که این گرایش باعث شده است که انیمیشن‌های زیادی هم ساخته شود.

افسون امینی، نویسنده داستان «هندوانه شب یلدا» با انتخاب شخصیت‌های حیوانی داستانی ساده و روان با هدف آموزش کودکان نگاشته است. شخصیت‌هایی که هر کدام نشانه و نماد فرهنگ وهمدلی، اتحاد، دوستی، یکدلی و… هستند. کودکان می‌توانند با تصاویر واضح و رنگی کتاب که خود باعث پرورش تخیل کودکان است داستان کتاب را مجسم کنند.

در قسمتی از کتاب آمده است:

«این رسمِ شب یلدا بود که خانواده‌ها، در خانه‌ی کسی که بزرگِ فامیل بود، جمع می‌شدند و شب یلدا را دورِ هم می‌گذراندند. خانم سنجاب مثل هر سال، منتظر بچه‌ها و نوه‌هایش بود. برای همین هندوانه‌ی بزرگی خرید؛ اما چون خیلی سنگین بود آن را در گوشه‌ی انبار خرگوش گذاشت، تا …»

کتاب «هندوانه شب یلدا» در ۲۰ صفحه رنگی و اندازه خشتی و با جلد سخت به قیمت ۳۵ هزار تومان در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و فروشگاه اینترنتی قابل دسترسی است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *