نهمین دوره جشنواره ادبی پوتسدام حضوری برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، شهر پوتسدام مرکز ایالت براندنبورگ آلمان، امسال برای نهمین‌بار میزبان جشنواره ادبی پوتسدام می‌شود. برگزارکنندگان این جشنواره علی‌رغم تشدید بحران

مجله معرفی کتاب

در آلمان تصمیم گرفته‌اند که آن را به صورت حضوری برگزار کنند و هم‌اکنون، امکان خرید بلیط‌های این دوره نیز فراهم شده است. جشنواره ادبی پوتسدام قرار است که اوایل ماه ژوئن (۱۰ روز دیگر) با رعایت مقررات بهداشتی و در فضاهایی باز و با تهویه کامل برپا شود.

در واقع دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تصمیم گرفته‌اند این‌رویداد فرهنگی در چند پارک و بنای تاریخی مانند پارک ویلن جاکوبز و شونینگن، باغ ویلای کوانت، محوطه موزه باربرینی و پارک بابلزبرگر برگزار شود. هر کدام از این پارک‌ها و بناها، میزبان یکی از رویدادهای مرتبط با جشنواره و میزگردهای ادبی خواهند شد. همچنین یکی از این اماکن نیز به بخش ادبیات کودک و نوجوان اختصاص می‌یابد.

این‌جشنواره امسال در حالی به‌صورت حضوری برگزار می‌شود که سال گذشته به‌دلیل شیوع

مجله معرفی کتاب

، بخش‌های زیادی از آن، مانند گفت‌وگو با نویسندگان خارج از کشور حذف شد. همچنین قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای برگزاری جشنواره وضع شده بود. جشنواره ادبی پوتسدام هر سال، با حضور بسیاری از نویسندگان، شاعران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان مطرح آلمان و جهان برگزار می‌شود.

این خبر را رایزنی فرهنگی ایران در آلمان برای مهر ارسال کرده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *