«نمایش‌درمانی و تئوری نقش‌ها» نقد و بررسی می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست هفتگی شهر کتاب با محوریت نقد و بررسی کتاب «نمایش‌درمانی و تئوری نقش‌ها» نوشته مجید امرایی روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند برگزار می‌شود.

این‌کتاب به‌تازگی توسط نشر دانژه منتشر شده و نویسنده در آن دیدگاه و نظریات علمی و تجربی خود را در زمینه دراماتراپی (نمایش‌درمانی) و جایگاه آن از منظر تئوری نقش‌ها بیان کرده است. امرایی معتقد است اگر فردی به درستی نقش‌های‌اش را ارائه کند حالش خوب است و حال خوب رضایتمندی از نقش فردی و اجتماعی است.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

این نقش‌ها هستند که پویایی، موثر بودن و انگیزه می‌دهند. به باور این دراماتراپیست در تئوری نقش‌ها مسئله زمانی آغاز می‌شود که فرد از نقش‌های خود راضی نیست. مولف در این اثر معتقد است، عدم رضایت فرد از عملکردهای نقشی یعنی بیماری و سلامتی یعنی داشتن قدرت تغییر نقش و برای داشتن این قدرت تغییر نقش آگاهی از تئوری نقش‌ها بسیار موثر است.

نشست بررسی این‌کتاب با حضور علی‌حسین سازمند، الهه شجاعی و مجید امرایی همراه است و به‌صورت زنده از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پخش می‌شود.

این‌برنامه روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند از ساعت ۱۱ صبح برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *