نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی ایران در بلخ افتتاح شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در افغانستان، نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی ایران در ورزشگاه امام خمینی(ره) استان بلخ افتتاح شد.

مراسم آغازین این نمایشگاه با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف، رایزن فرهنگی ایران در کابل، استاندار بلخ، رؤسای معارف، اطلاعات و فرهنگ، شورای ولایتی، دانشگاه ابن سینا، دانشگاه البرز، اساتید، دانشجویان و فرهنگیان بلخ برگزار شد.

شیرزاد مقدم، رایزن فرهنگی ایران جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرپرست فرهنگی مزارشریف نیز به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی میهمانان و بلخیان حاضر در نمایشگاه را خیر مقدم گفت و افزود: نمایشگاه حاضر با همکاری و تشریک مساعی ۴۱ ناشر(۳۰ ناشر ایرانی و ۱۱ ناشر افغان) برگزار شده که در آن ۷۰۰۰ عنوان و ۳۵۰۰۰ جلد کتاب عرضه گردیده است و در صورت استقبال عمومی، نمایشگاه‌های بزرگتری در آینده برگزار خواهد شد. 

شیرزاد مقدم از انتشارات، شهر کتاب بلخ، ثقافت، راه سعادت، کاتب، افق فردا و کانون کودک و نوجوان و شانه‌سر به عنوان غرفه‌داران و همکاران نمایشگاه حاضر یاد و تصریح کرد: پیوند ۴ تا ۶ هزار ساله تاریخی و زبانی دو کشور با چنین اقدامات تقویت می‌شود و تلاش ما بر آن است سالانه ۲ تا ۳ نمایشگاه (در افغانستان) برگزار نماییم.

شیرزاد مقدم جاودانی ادیان را معلول کتاب خواند و بیان داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب، کمک به جاودانگی بزرگان علمی و فرهنگی هر جامعه است.

وی وعده داد تا فعالیتهای فرهنگی ایران در حوزه بلخ نسبت به گذشته توسعه یابد و اقدامات وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در راستای سلامت فکر و اندیشه جوانان بلخ تقویت گردد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *