موانع تولید مانع افزایش صادرات محصولات چاپی است

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره ملی چاپ، معراج محمدی رییس اتحادیه لیتوگرافان تهران با اشاره به تاثیر برگزاری جشنواره چاپ گفت: هرچه به حوزه چاپ بیشتر اهمیت دهیم قطعاً کیفیت محصولات نیز ارتقا پیدا خواهد کرد و ما به درجه‌های بهتری از کیفیت خواهیم رسید اما اگر فقط هدف ما دغدغه برگزاری جشنواره باشد نمی‌تواند تاثیری داشته باشد. معتقدم در روند برگزاری جشنواره چاپ باید اهدافی را دنبال کنیم و اگر این اهداف را دنبال کنیم به ارتقای وضعیت چاپ خواهیم رسید.

وی یادآور شد: برگزاری برنامه‌هایی مثل جشنواره چاپ و نمایشگاه چاپ به ارتقای کیفیت و جایگاه این بخش در کشور کمک می‌کند ولی باید در نظر داشته باشیم که کیفیت کارها فدای کمیت آن نشود.

محمدی همچنین با طرح این موضوع که با هدف‌گذاری می‌توان به بهتر شدن جشنواره چاپ کمک کرد، ادامه داد: علاوه بر هدف‌گذاری باید برای رسیدن به هدف هم تلاش کنیم. به عنوان مثال ما در حوزه صادرات محصولات چاپی ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم و باید برای افزایش این ظرفیت‌ها اقداماتی انجام دهیم و یکسری از موانع را از پیش پای تولیدکننده برداریم.

وی تاکید کرد: متولیان و برگزارکنندگان جشنواره چاپ مدیران و فعالان این حوزه می‌توانند در برگزاری جشنواره و هدف‌گذاری برای آن دقت بیشتری داشته باشند.

محمدی با اشاره به برخی از موانع پیش روی فعالان چاپ گفت: البته مشکلاتی مثل تحریم‌های ظالمانه علیه ایران وجود دارد که شرایط کار را برای تولیدکنندگان و برنامه‌ریزان این حوزه سخت می‌کند اما معتقدم می‌توان با تلاش به نتایج خوبی دست پیدا کرد.

وی در پایان پیشنهاد کرد؛ برای اثرگذاری بهتر جشنواره چاپ باید اطلاع رسانی‌های خود را از جنبه‌های مختلف بین فعالان این حوزه انجام دهیم و افراد برگزیده را به تمام صنف و دست‌اندرکاران چاپ معرفی کنیم.

بیستمین جشنواره ملی چاپ در زمستان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود و علاقه‎‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‎توانند به پایگاه جشنواره ملی چاپ به آدرس https://nppf.farhang.gov.ir/ مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *