معرفی نامزدهای کتاب‌سال و برگزاری جلسات جشنواره چاپ

مجله معرفی کتاب

_ گروه فرهنگ: گزارش اخبار برگزیده حوزه کتاب و نشرِ دومین‌هفته بهمن، دربردارنده ۱۱ خبر است و یک‌خبر از گزارش هفته پیش کم دارد. ویژگی بارز گزارش کم‌خبر این‌هفته هم ۳ خبر از سی و هشتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و ۲ خبر از بیستمین جشنواره صنعت چاپ است.

گزارش با اعلام آمار نهایی فروش اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران آغاز می‌شود و با خبر اختتامیه و معرفی برگزیدگان اولین دوسالانه آثار پژوهشی دفاع مقدس (جایزه سردار قاسم سلیمانی) و برگزاری نشست هم‌اندیشی انتخاب چهره‌های برتر شعر دفاع مقدس در جشنواره شعر فجر، ادامه پیدا می‌کند. سپس ۳ خبر اعلام نامزدهای جایزه کتاب سال را مرور می‌کنیم. درگذشت مدیرعامل شرکت سهامی انتشار از ناشران قدیمی کشور هم خبر بعدی گزارش است.

بیستمین جشنواره ملی صنعت چاپ موضوع ۲ خبر بعدی گزارش است و پس از آن‌ها هم، ۲ خبر درباره پنجمین جام باشگاه‏‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و اولین‌دوره جام باشگاه‌های سالمندی مرور می‌شود.

در ادامه مشروح متن گزارش این‌هفته را می‌خوانیم؛

اعلام آمار نهایی فروش نمایشگاه مجازی کتاب

با پایان نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در روز جمعه ۱۰ بهمن، اعلام شد در این‌نمایشگاه ۲۲۳ هزار و ۸۶۷ سفارش ثبت شده که از این تعداد ۱۲۲ هزار و ۴۵۸ سفارش ارسال و ۱۰۱ هزار و ۴۰۹ سفارش در انتظار ارسال هستند. همچنین در مدت زمان برگزاری این نمایشگاه، ۵۷۰ هزار و ۸۲۹ بسته از طریق پست و ۲۷ هزار و ۸۰۵ بسته از طریق خود ناشر ارسال شد.

به این‌ترتیب این‌نمایشگاه با فروش حدود یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار جلد کتاب به قیمت حدود ۶۴ میلیارد تومان به پایان رسید.

معرفی برگزیدگان اولین دوسالانه آثار پژوهشی دفاع مقدس

مراسم اختتامیه اولین دوره دوسالانه انتخاب برتر پژوهشی دفاع مقدس (جایزه سردار قاسم سلیمانی) روز سه‌شنبه این‌هفته در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد و و پژوهشگران و مراکز پژوهشی برتر دفاع مقدس معرفی شدند.

برگزاری نشست هم‌اندیشی انتخاب چهره‌های برتر شعر دفاع مقدس

نشست هم‌اندیشی برای انتخاب چهره‌های برتر شعر دفاع مقدس در پانزدهمین دوره جشنواره شعر فجر، روز چهارشنبه ١٥ بهمن با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای باز برگزار شد و اهالی رسانه‌های مختلف کشور با برگزارکنندگان این‌رویداد دیدار و گفتگو کردند.

معرفی نامزدهای گروه الهیات کتاب سال

آثار راه یافته به مرحله دوم داوری سی و هشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در گروه کلیات روز شنبه ۱۱ بهمن معرفی شدند.

معرفی نامزدهای گروه‌های فلسفه و روان‌شناسی و علوم اجتماعی کتاب سال

دبیر خانه سی و هشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران همچنین روز سه‌شنبه نامزدهای گروه‌های فلسفه و روان‌شناسی و علوم اجتماعی را هم معرفی کرد.

معرفی نامزدهای گروه علوم کاربردی کتاب سال

نامزدهای گروه علوم کاربردی این‌دوره جایزه کتاب سال هم چهارشنبه ۱۵ بهمن معرفی شدند.

درگذشت مدیرعامل شرکت سهامی انتشار

حسن محجوب مدیرعامل شرکت سهامی انتشار در سن ۹۰ سالگی شنبه‌شب ۱۱ بهمن، به‌علت کهولت سن درگذشت.

برگزاری جلسه انتخاب کارشناس برتر بیستمین جشنواره چاپ

جلسه اداره چاپ و نشر برای انتخاب کارشناس برتر جشنواره چاپ، روز دوشنبه این‌هفته برگزار و در آن، با در نظر گرفتن شاخص‌های تدوین شده و بررسی عملکرد کارشناسان در استان‌های سراسر کشور بحث و بررسی شد. در پایان هم کارشناس برتر این حوزه مشخص شد که این‌کارشناس برتر چاپ همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره چاپ معرفی خواهد شد.

برگزاری جلسات انتخاب برترین‌های جشنواره چاپ

محسن شمس مدیر اجرایی بیستمین جشنواره ملی چاپ هم این‌هفته از برگزاری جلسات کمیته انتخاب صادرکننده نمونه، بانوی فعال حوزه چاپ و نوآور کارآفرین این دوره از جشنواره با حضور فعال اعضای صنف خبر داد.

انتشار آثار پیشنهادی پنجمین باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان

دبیرخانه پنجمین جام باشگاه‏‌های کتابخوانی کودک و نوجوان، این‌هفته فهرست پیشنهادی پنجمین دوره این‌رویداد کتابخوانی را منتشر کرد. این‌فهرست با توجه به کتاب‌های منتشر شده حوزه کودک و نوجوان در پنج سال گذشته تهیه شده است.

برگزاری نشست هم‌اندیشی جام باشگاه‌های کتابخوانی سالمندی

نشست هم‌اندیشی اولین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی سالمندی هم، این‌هفته با حضور نمایندگان برخی دستگاه‌های مدعو برگزار شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *