مسابقه کتابخوانی «کوفته پزی» برگزار می‌شود

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، حسین سعیدی مدیرعامل انتشارات به‌نشر (آستان قدس رضوی) گفت: مسابقه کتاب‌خوانی «کوفته پزی» ویژه کودکان همزمان با تعطیلات کرونایی توسط انتشارات به‌نشر با مشارکت مرکز رسانه‌ای شیرازه و شبکه‌های تلویزیونی پویا و نهال برگزار می‌شود و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای برگزیدگان این‌مسابقه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مسابقه کتاب‌خوانی «کوفته پزی» با محوریت کتاب «مسابقه کوفته‌پزی و هفت داستان دیگر» اثر خانم کلر ژوبرت نویسنده مسلمانِ فرانسوی‌الاصلِ ساکن ایران از ۲۰ آذر تا ۲۰ دی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند کتاب و سؤالات مسابقه را از فروشگاه‌های کتاب انتشارات آستان قدس رضوی، سایر کتابفروشی‌های سراسر کشور و فضای مجازی تهیه کنند. یا برای تهیه کتاب عدد ۴ را به ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۰۰۰ پیامک کنند. تبلیغات و تیزرهای این‌مسابقه هم از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد.

مدیرعامل به‌نشر در ادامه گفت: کتاب «مسابقه کوفته‌پزی و هفت داستان دیگر» قصه‌هایی تخیلی با مفاهیم قرآنی دارد. داستان‌های این مجموعه تخیلی هستند و با نام‌های «کیک امانتی»، «شلوپی»، «آش آشتی‎کنان»، «که اینطور!»، «ماجرای سیب قرمز»، «راز پاپاپا»، «تازه چه خبر» و «مسابقه کوفته‎پزی» منتشر شده‎اند. نویسنده این اثر، در آن به موضوعاتی از قبیل راستگویی و دروغگویی، دوستی، عذرخواهی، غرور و تکبر، آشتی، امانتداری و … پرداخته است.

سعیدی گفت: برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی به‌عنوان یک راهبرد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در به‌نشر مطرح است و به‌هیچ‌عنوان موضوع اقتصادی و سود و فروش آثار مدنظر نیست. هفته گذشته مراسم قرعه‌کشی هشتمین پویش مطالعاتی برگزار و اسامی برگزیدگان نیز منتشر شد. پویش‌های مطالعاتی و مسابقه‌های کتابخوانی «ریحانه ۱ و ۲ و ۳» ، «در هوای انقلاب»، «مهمان امام»، «اوسنه‌ی گوهرشاد»، «دعبل و زلفا»، مسابقه کتاب‌خوانی کرامت برگرفته از کتاب «امام رضا(ع) و کرامت انسانی» هم از دیگر برنامه‌هایی هستند که در این‌راستا برگزار کرده‌ایم.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *