مجموعه شعر «زمزمه‌های‌جامانده» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی نشر اراده، مجموعه شعر های سوسن شیخ محجوبی با عنوان «زمزمه های جامانده» توسط نشر اراده منتشر شده است.

سوسن شیخ محبوبی نویسنده و شاعر، درباره این‌کتاب گفت: مجموعه «زمزمه های جامانده» دومین مجموعه من در غالب شعر نو و با  مضمونی  عاطفی و عاشقانه است. برای نوشتن شعر ، متن و دلنوشته، ساعت و زمان خاصی را در نظر نداشته ام و گاهی با تلنگری، واژه‌ها در ذهن و جانم پدیدار میشود، حتی در برخی از مواقع  اتفاق افتاده در شلوغترین مکان و پر از هیاهو توانستم تمرکز کنم و شعر یا متن دلخواه خود را یاداشت کنم.

وی افزود: برای نوشتن اشعارم تلاش میکنم تا همه اقشار جامعه چه خاص و چه عام متوجه شوند ودر نوشته هایم  سبکی را دنبال میکنم که به احساسات هر کسی نزدیک باشد ، این مجموعه توسط «نشر اراده» در تیراژ ۱۰۰۰ عدد به چاپ رسیده و خوشبختانه با وجود بحران کوید ۱۹ استقبال خوبی از این کتاب شده است. 

این‌شاعر در ادامه گفت: هردو مجموعه شعر به نامهای «برزخ‌خیال» و «زمزمه‌های‌جامانده»  به زمان و جامعه‌ خاصی اشاره ندارد،ولی شاید بهتر باشد در اینجا درد و دلی هم داشته باشم که خالی از لطف نباشد، متاسفانه شعر و ادبیات در زمان حال ، بسیار مظلوم واقع شده و کمتر مورد حمایت قرار می گیرد و کمتر دنبال می شود ، جوانان برای ارضای احساسات خودشان کمتر سراغ شعر و نوشته‌های ادبی میروند و بیشتر با ادبیات خاص و منحصر به فرد  خودشان که در جامعه کنونی بسیار مصطلح شده است استفاده میکنند،هنر دوستان و آشنایان همیشگی با ادبیات در این روزها بیشتر در گیر اتفاقات اجتماعی پیرامون خود هستند و شاید همین باعث شده است که ادبیات مظلوم واقع شود،اما شاعران ونویسندگان همچنان پر تلاش و عاشقانه مینویسند تا شاید در این روزها آرامشی در ذهنها و در قلبها ایجاد کنند.

شیخ‌محبوبی گفت: در مجموعه اولم  «برزخ‌خیال» تلاش کردم  با ساده‌ترین واژه‌ها و جملات مفهوم را برسانم تا کسانی که حتی علاقه‌ای به شعر و ادبیات ندارند،‌ با خواندنش مفهوم را دریافت کنند و با احوالات خودشان مطابقت و از آن لذت ببرند و این‌میان با بازخورد مخاطبین تا حدودی هم آشنا شدم که باعث خوشحالیم از هدف خویش بود. در کتاب دومم ابهام را بیشتر وارد متن و نوشته ام کردم طوری که شاید برای درک مفهوم نهفته در آن متن، خواننده کمی نیاز به دقت بیشتر داشته باشد و برای درک هدف من  از نوشتن آن شعر، به چالش ذهنی کشیده خواهد شد، اما در مجموع، متن و اشعارم را به شکلی به نگارش در آوردم که هر خواننده‌ای بتواند خودش را در بطن تلخی و شیرینی آن شعر قرار بدهد و واژه‌ها را به درون خودش بکشاند و بتواند جمله به جمله و واژه به واژه   تجسم سازی کند ‌و خود را در عمق ماجرای شعر مربوطه قرار بدهد.

وی درپایان گفت: ای کاش به کتاب و کتابخوانی و ادبیات بیشتر بها داده میشد و کاش مناسباتی برای همایش‌هایی پرشور و عمومی اختصاص می‌دادند تا با ایجاد شور و حال در این همایش‌ها مخاطبین بیشتری جذب می‌شدند و عشق و علاقه را در جوانان بیش از پیش نشان می‌دادیم.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *