مجموعه‌داستان نوجوانِ «ستاره» به چاپ سوم رسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، مجموعه‌داستان نوجوانِ «ستاره» نوشته حسین بازپور به‌تازگی توسط انتشارات کتاب هرمز به چاپ سوم رسیده است. چاپ اول این‌کتاب سال ۹۶ و چاپ دومش سال ۹۹ عرضه شد و حالا نسخه‌های چاپ سومش راهی بازار نشر شده‌اند.

این‌کتاب دربرگیرنده ۷ داستان کوتاه برای نوجوانان گروه سنی ج است که موضوع این‌داستان‌ها، مسائل اجتماعی و اخلاقی است. «ستاره» اولین‌کتاب حوزه نوجوان حسین بازپور نویسنده دهه‌هشتادی است که می‌گوید در آن، در کنار ساخت و پرداخت به داستان و استفاده‌ از عناصر قصه‌نویسی، در تلاش بوده مسائلی را که امروزه کمی کم‌رنگ‌تر شده‌اند، در داستان‌ها بیان کند؛ مسائلی چون احترام به پدر و مادر، رفتارهای نیکو، اخلاق پسندیده و گفتار مناسب.

بازپور می‌گوید کشمکش و جذابیت داستان‌ها برای گروه سنی نوجوان در اولویت اول قرار دارد، یعنی باید بسیار زیبا و جذب‌کننده برای این گروه سنی بنویسیم، و کم‌کم اندیشه‌ خود را در داستان‌ها پیاده کنیم. مشکلات زیادی نویسندگان نوجوان و جوان دارند، از جمله عدم آشنایی بسیاری‌ از ناشرین کشوری با این گروه و عدم بستن قرارداد با نوجوانان و جوانان. هزینه‌های چاپ و نشر کتاب بسیار بالا است و کاغذ گران. ازجمله دلایل کم‌کاری‌ نویسندگان و شاعران نوجوان و جوان، همین مشکلاتی‌ است که در حوزه‌ نشر وجود دارد.

چاپ سوم این‌کتاب با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *