فیلمنامه ایرانی سرگیجه منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی انتشارات برزآفرین، فیلمنامه «سرگیجه» نوشته داوود ملکی صیدآبادی به‌تازگی توسط نشر برزآفرین منتشر و راهی بازار نشر شده است.

ملکی صیدآبادی درباره این‌اثر گفت: این‌فیلمنامه در ژانر اجتماعی، موضوع تغییرات هویت انسان امروزی جامعه ایرانی را به تصویر می‌کشد که بسیاری از آن‌ها، این تغییرات را باور ندارند. در این‌فیلمنامه سعی کردم الیناسیون فردی را در یک برهه زمانی نشان دهم که ممکن است این‌فرد یکی از ما باشد که بر اثر شرایط موجود بالقوه‌مان تبدیل به بالفعل شده و روی این موضوع تاکید دارم که همه ما آمادگی پذیرفتن این تغییرات را داریم.

وی افزود: این‌فیلمنامه از روی رمانم «شرایط»، نوشتم و دلیل آن هم عدم ارائه مجوز چاپ برای آن رمان بود. این‌رمان را با عنوان سرگیجه نیز از طرف انتشارات نگاه به وزارت ارشاد ارائه کردیم اما متاسفانه آنجا هم موفق به دریافت مجوز نشد.

در بخشی از این‌فیلمنامه آمده است:

امین ذغال را از جیبش در می‌آورد.

(تک گویی با صدای امین) توام با حرکت امین: ذغال سبکه. یک تیکه چوب که با اکسیژن رو هم ریخته. خیلی چیزهاش رو تو این آمیزش از دست داده و حالا سبک شده. سوخته و سبک شده!
ذغال را می برد روی دیوار و روی نوشته‌ها می‌سراند.

 (تک گویی با صدای امین): حالا حریف هرچه قدر هم سرسخت باشه، رو سیاه می شه. حتی اگه نشه با ضربه ای خرابش کرد یا قدم از قدم تکونش داد.
امین با تمام زورش، ذغال را می کشد روی نوشته روی دیوار.

 (تک گویی با صدای امین): بکِش! بکِش! با تموم قدرت. نمی شه که تو بگذری اما هیشکی از تو نگذره. نگذر! نمی گذرم. نمی گذریم!

این‌کتاب با ۱۳۸ صفحه و قیمت ۴۲ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *