فعالیت کتابخانه‌ها و کتابداران در دوران کرونا تغییر کرد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران، با ابلاغ ستاد ملی مبارزه با

مجله معرفی کتاب

و انتقال رسته کتابخانه های عمومی از گروه 3 به گروه 2، با صدور بخشنامه‌ای مبنای عمل و فعالیت کتابخانه های عمومی در شهرهایی با وضعیت کرونایی قرمز، زرد، نارنجی و آبی، به شرح ذیل اعلام شد:
در شهرهایی با سطح هشدار قرمز:
کتابخانه ها و سالن های مطالعه آنها تعطیل بوده و ارائه خدمات کتابخانه ای بصورت مجازی و غیرحضوری انجام می‌شود.
در شهرهایی با سطح هشدار نارنجی:
کتابخانه ها در تمامی ایام هفته بصورت حضوری خدمات کتابخانه ای ارائه می دهند. در این وضعیت سالن‌های مطالعه؛ فعالیت بخشهای کودک و امانت کتاب به کودکان و نیز اجرای برنامه ها با 30درصد ظرفیت، فعال خواهند بود. همچنین مراسمات و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها و ادارات شهرستان به صورت حضوری با تعداد حداکثر 20 نفر قابل انجام است. کتابخانه های سیار به طور کامل فعالیت خواهند کرد.
در شهرهایی با سطح هشدار زرد:
کتابخانه ها در تمامی ایام هفته بصورت حضوری خدمات کتابخانه ای (امانت، نشریات و …) ارائه می دهند. در این وضعیت سالن‌های مطالعه با 50درصد ظرفیت، فعال خواهند بود. همچنین مراسمات و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها و ادارات شهرستان به صورت حضوری با تعداد حداکثر 30 نفر قابل انجام است. فعالیت بخشهای کودک و امانت کتاب به کودکان و نیز اجرای برنامه ها با 30درصد ظرفیت خواهد بود. کتابخانه های سیار به طور کامل فعالیت خواهند کرد.
در شهرهایی با سطح هشدار آبی:
با حفظ و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی فعالیت کتابخانه ها با حضور همه پرسنل، تمامی خدمات را ارائه می‌دهند.

لازم به ذکر است پیش از این به دلیل قرار گرفتن کتابخانه های عمومی در گروه 3 مشاغل در اکثر ایام سال 99 تعطیل بودند و فعالیت های خود را بصورت مجازی انجام می داند. با نظر ستاد ملی

مجله معرفی کتاب

و تغییر گروه مشاغل کتابخانه های عمومی به گروه 2، از این پس خدمات کتابخانه ای بیشتری به عموم مردم ارائه خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *