فروش چاپ اول کتاب «فاطمه (س) چشمه جوشان هستی» در سه روز

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، محمدباقر انصاری با اعلام این خبر، اظهار کرد: درباره زندگانی کوتاه، بابرکت و پر فراز و نشیب ام الائمه فاطمه زهرا (س) کتاب‌ها و رساله‌های بسیار از قرن اول تا عصر حاضر نوشته شده و بزرگان اهل قلم اعم از مسلمانان و غیرمسلمانان آثار متنوعی به نگارش درآورده اند، لیکن حیات اعجاب برانگیزش به صورتی است که هر چه تأمل و تعمق بیشتر شود، همچنان نکات نو، سازنده، کاربردی، اخلاقی، تربیتی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دیگر یافت می‌شود.

وی گفت: کتاب حاضر، زندگی درس آموز و الگوی همه زنان جهان را در پنج بخش بررسی کرده و در اختیار خوانندگان این اثر قرار داده است؛ بخش اول این اثر که با عنوان «نیمه اول عمر پربرکت فاطمه در مکه مکرمه» منتشر شده، مشتمل بر زمان ولادت و چگونگی آن، اسامی و القاب پرمحتوای صدیقه طاهره (س)، و دوران کودکی و نوجوانی فاطمه در مکه مکرمه است.

رئیس مؤسسه بوستان کتاب تصریح کرد: در بخش دوم این اثر با عنوان «والاترین الگوی زنان جهان»، به سه فصل با عناوین ازدواج پربرکت و به یاد ماندنی، اداره زندگی و مبانی استحکام خانواده و شناخت فاطمه در منابع سه گانه پرداخته شده است.

وی افزود: سومین بخش از این اثر در سه فصل و ۱۱ گفتار به جلوه‌های عصمت و هدایت گری در سیره حضرت فاطمه (س) می‌پردازد؛ در این بخش، سیره عبادی و اقتصادی و سیاسی فاطمه (س)، حجاب و عفاف آن حضرت، و فدک به عنوان بزرگترین پشتوانه مالی ولایت در اختیار فاطمه (س) مورد بررسی قرار گرفته است.

انصاری اظهار داشت: در بخش چهارم کتاب «فاطمه چشمه جوشان هستی»، به وصایا و حوادث روزهای پایانی عمر صدیقه طاهره (س) در سه فصل با عناوین مجموعه وصیت‌های حضرت فاطمه (س)، حوادث واپسین روزهای حیات و شهادت آن حضرت، و شهادت مظلومه عالم پرداخته شده است.

وی گفت: در این اثر، وصیت نامه حضرت فاطمه زهرا (س) در دو دسته بیان شده است: دسته اول مربوط به وصیت نامه «مکتوب مالی» می‌شود که در آن به توصیه آن حضرت بر موقوفات، وصیت بر درآمدهای مالی از زمین‌های زراعی دیگر، وصیت بر اشیا داخلی منزل مسکونی پرداخته شده است؛ دسته دوم وصایایی آن حضرت به وصیت نامه «مسموع الهی سیاسی» اشاره دارد که از جمله مباحث این قسمت می‌توان به وصیت به ازدواج با «أمامه»، غسل و کفن و دفن شبانه، دعوت شفاهی اصحاب سرّ در نماز و تشییع شبانه، تأکید بر دفن شبانه و عدم مشارکت غاصبان فرصت طلب پرداخت.

رئیس مؤسسه بوستان کتاب با اشاره به استقبال مخاطبان از این اثر تصریح کرد: خوشبختانه چاپ اول این اثر با استقبال کتاب دوستان در سه روز به اتمام رسید.

وی افزود: بخش پنجم و پایانی این اثر، به یاران خاص و مرام نامه فاطمه (س) اختصاص یافته که در این بخش، اصحاب سرّ فاطمه (س) معرفی شده اند و به ۴۰ حدیث در شناخت و چگونگی سیره آن حضرت اشاره شده است.

انصاری اظهار داشت: کتاب «فاطمه (س) چشمه جوشان هستی» به قلم احمد (رجبعلی) زمانی در ۴۹۴ صفحه و به قیمت ۹۰,۰۰۰ تومان به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.

وی در پایان گفت: علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی

مجله معرفی کتاب

می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *