فراخوان فصل زمستان جایزه‌ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، هدف از اهدای این جایزه‌ها کمک به ارتقای کیفیت آثار، معرفی کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان و حمایت از مؤلفان، مترجمان، تصویرگران، ناشران و پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان اعلام شده است.

کتاب‌هایی که برای نخستین بار در سال ۹۸ و ۹۹ منتشر شده، کتاب‌هایی که برای اولین بار در این جایزه شرکت داده شده و آثار مربوط به جایزه فرصت طلایی -که متن اثر منتشر نشده آن با قلم BNazanin تایپ و در سه نسخه به دبیرخانه ارسال می‌شود- در فهرست آثار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان تا ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ادبی واقع در تهران، خیابان دکترفاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی، طبقه دوم، دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان، کدپستی ۱۴۱۵۶۱۳۱۴۴ ارسال کنند.

همچنین شماره تلفن ۸۸۹۷۸۷۸۵، دورنگار ۸۸۹۵۱۵۰۷، تلفن همراه ۰۹۳۷۰۹۱۵۸۱۴ و پست الکترونیک (برای ارسال جایزه فرصت طلایی)

مجله معرفی کتاب

برای ارتباط با دبیرخانه و پاسخ‌گویی در نظر گرفته شده است.

داوران این رویداد ادبی هر ماه به یک نویسنده، شاعر یا مترجم، جایزه‌ی کتاب ماه شامل نشان مرغک سیمین، تندیس، لوح و جایزه‌ی نقدی اهدا می‌کنند که این جایزه در پایان هر فصل به برگزیدگان هر ماه اهدا خواهد شد.

جایزه‌ی کتاب‌های برگزیده‌ی سال نیز شامل نشان مرغک زرین، تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی با انتخاب هیأت داوران به پدیدآورندگان و ناشران اهدا می‌شود.

همچنین کتاب‌هایی که موفق به دریافت مرغک سیمین و مرغک زرین شوند در فهرست خرید مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرند و در هر فصل نیز به عنوان کتاب‌های مناسب اعلام خواهد شد.

در این فراخوان توضیح داده شده است که این جایزه در بخش‌های «خواندنی‌های حوزه‌ی داستان»، «خواندنی‌های حوزه شعر»، «تصویرگری» و «خلاقیت» اهدا می‌شود.

هم‌چنین «جایزه‌های ویژه کتاب سال» با عنوان جایزه‌ی «فرصت طلایی»، جایزه‌ی «مداد پرنده» و جایزه‌ی «استاد مهدی آذریزدی» به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

زمان برگزاری مراسمِ جایزه کتابِ ماهِ فصل زمستان ۱۳۹۹ در بهار ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *