فراخوان اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، دبیرخانه اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان دعوت می‌کند با

مجله معرفی کتاب

در تارنمای اینترنتی کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به این دبیرخانه ارسال کنند.

اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با هدف، ارتقای فرهنگ و حافظة تاریخی جامعة اسلامی ایران و حفظ استقلال و هویت فرهنگی، شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها)، کمک به اعتلای سطح دانش تاریخی و فرهنگ مکتوب، مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی، حمایت و تشویق مؤلفان و پدیدآورندگان متعهد و متخصص سراسر کشور در این حوزه در بهمن ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

آثار منتشرشده در بازه زمانی ۱۳۵۷۱۳۹۷ (گام اول انقلاب) در جشنواره قابل بررسی و داوری خواهند بود. بر اساس این فراخوان، کتاب‌های ارسال باید دارای برگه اعلام وصول باشند و جزو کتاب‌های کمک‌درسی و عکس‌برداری‌شده نباشند.

فقط آثاری در جایزه کتاب انقلاب اسلامی داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت‌نام را در تارنمای این جایزه پر کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند.

داوری آثار مربوط به بازة زمانی ۱۳۵۷۱۳۹۵ در قالب تشویقی رقابتی و آثار مربوط به سال‌های ۱۳۹۶۱۳۹۷ در قالب ضوابط رقابتی صورت می‌گیرد. آثار دریافت‌شده بازگردانده نخواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار تألیف، ترجمه و تصحیح خود را در حوزة تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها) در بخش‌های کلیات (دانشنامه‌های تخصصی، کتابشناسی توصیفی تحلیلی و روز شمار)، خاطرات، زندگی‌نامه و شرح‌حال‌نویسی، مستندنگاری (سفرنامه‌نویسی، یادداشت‌های روزانه و عکس نوشت)، تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی، تاریخ شفاهی، اسناد و پژوهش‌های اسنادی، رمان تاریخی و کودک و نوجوان به این جایزه ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار به اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ۱۰ بهمن ماه سال جاری است و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، الهیه، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، نبش خیابان چناران، پژوهشکده تاریخ معاصر، پلاک ۱۵، کد پستی: ۱۹۶۴۹۶۴۳۵۳ ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۶۰۸۶۹۰ تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *