عرضه یک‌مجموعه‌داستان ایرانی و ترجمه «هنر طبیعت» در بازار نشر

به گزارش

مجله معرفی کتاب

به نقل از روابط عمومی نشر عنوان، مجموعه‌داستان «پادشاه این تن شده‌ام» نوشته احسان خلیلی اردلی و «هنر طبیعت، تاریخ مختصر هنرهای محیطی» نوشته ایشتوان اروش به‌تازگی توسط نشر عنوان منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند.

«پادشاه این تن شده‌ام»، نخستین مجموعه داستان‌ کوتاه احسان خلیلی اردلی است که هشت داستان کوتاه از این‌داستان‌نویس جوان را شامل می‌شود.

احسان خلیلی اردلی متولد ۱۳۶۶ در اردل از استان چهارمحال و بختیاری و از هنرجویان کارگاه غیرحضوری داستان داوود غفارزادگان است. او در داستان‌های کتاب «پادشاه این تن شده‌ام» به عناصر محلی در داستان‌هایش توجه کرده است.

این‌کتاب با ۱۰۲ صفحه و قیمت ۳۲ هزار تومان منتشر شده است.

کتاب «هنر طبیعت، تاریخ مختصر هنرهای محیطی» هم توسط خلیل طوایی حمیدی ترجمه شده است. ایشتوان اروش نویسنده این‌کتاب، از هنرمندان شناخته‌شده هنرهای محیطی دنیا است. او در این کتاب به بررسی ادوار مهم تاریخ هنرهای محیطی در پهنه جهان پرداخته است.

اروش در بخشی از مقدمه کتابش می‌گوید:

در این‌رساله کوشیده‌ام شیوه‌های هنریِ بازنماییِ طبیعت را در ادوارِ مهم تاریخ هنر بررسی نمایم. نقش تسهیل کننده لند آرت را در ایجاد جنبش هنرِ طبیعت روشن کنم و بالاخره سرچشمه‌های متنوع و از قبل شناخته شده آن را شرح دهم. افزون بر این‌تعریفی از هنرِ طبیعت به دست دهم تا تفاوت‌های جزئی را که‌ گونه‌های آمریکایی، اروپایی، شرقِ اروپایی و خاور دور را از هم متمایز می‌کند نشان دهم. همچنین با تأکید بر زمینه‌های فرهنگی و شیوه‌های سازمان‌دهی، به رویدادهای هنرِ طبیعتِ آسیایی پرداخته‌ام و برخی از هنرمندان را که به نظرم آثار برجسته‌ای در این‌حوزه داشته‌اند، در کنار آثار خودم، معرفی کرده‌ام.

این‌کتاب هم با ۲۲۶ صفحه و قیمت ۶۶ هزار تومان منتشر شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *