طراحی بسته بندی زعفران

ظروف بسته بندی مهمترین نگرانی صادرکنندگان است و تامین کنندگان زعفران و آجیل بالاترین اولویت سرمایه گذاری در بین شرکت های تولید کننده برای تهیه بسته بندی مناسب و شیک است. با این وجود محدودیت ها و چالش هایی در طراحی مناسب بسته بندی به دلیل کمبود امکانات اولیه وجود دارد. این مقاله از سری آموزش طراحی بسته بندی  به این مبحث یعنی طراحی بسته بندی زعفران می پردازیم.با هدف در نظر گرفتن تعدادی ایده برای بسته بندی زعفران و آجیل و زعفران و همچنین جوانب مثبت و منفی آنها برای انتخاب مناسب ترین و طراحی شده ترین ایده بسته بندی زعفران طراحی شده است.

https://maktabtv.com/Courses/packing-design/

ظروف و کیسه های بسته بندی

در ادامه مقاله آموزش طراحی بسته بندی به جنس و انواع ظروف بسته بندی زعفران می پردازیم.

ظروف بسته بندی پلیمری و کیسه های ایستاده

استفاده از ظروف کریستال پولیش در صنعت بسته بندی زعفران و آموزش طراحی بسته بندی همیشه مورد استقبال گسترده مشتریان قرار گرفته و از آن به عنوان پرفروش ترین نوع بسته بندی زعفران در جهان نام برده شده است. این ایده از بسته بندی زعفران فواید زیادی دارد ، از جمله شفافیت و شفافیت ظرف برای نمایش جذاب زعفران ، قیمت مناسب ، مقاومت در برابر آسیب ، حمل و نقل آسان (به دلیل سبکی آن) و غیره. همچنین حتی بسته بندی های ثانویه ظروف زعفران از جمله کارتن ، جعبه های چوب و مخمل نیز بسیار مقرون به صرفه تر و زیباتر از سایر بسته بندی های زعفران هستند. این ایده بسته بندی زعفران ابتدا توسط Sedaf برای بسته بندی ارائه شد. بسته بندی زعفران کریستال در بسیاری از کشورهای جهان با استقبال خوبی روبرو شده است.علاوه بر این ، استفاده از اصطلاحات ویژه متخصصان این شرکت منجر به افزایش شفافیت ، وضوح و جذابیت ظروف کریستالی صدف پک در مقایسه با سایر محصولات مشابه شده است.

ظروف فلزی حاتم

ایده استفاده از ظروف فلزی برای بسته بندی زعفران در آموزش طراحی بسته بندی که مدت هاست در ایران رواج دارد ، همراه با طرح سنتی خاتم به عنوان بیانگر فرهنگ غنی ایرانی ، احساس نوستالژی دلپذیری را برای بینندگان به وجود می آورد. این کانسپت بسته بندی زعفران که با دوام بالا ، قدرت چاپ بالا و همچنین چاپ های متنوع و به دنبال آن مشخص می شود ، حس تجمل کلاسیک را برای مشتریان شما تداعی می کند و به دلیل سبک بودن از نظر هزینه حمل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

ظروف شیشه ای با درب چوب پنبه

این کانسپت بسته بندی زعفران در آموزش طراحی بسته بندیکه با استفاده از شیشه در بدنه مشخص می شود ، شفافیت بالایی ایجاد می کند و در نتیجه باعث افزایش جذابیت زعفران در ظرف می شود. ظروف شیشه ای با درپوش چوب پنبه ای یک احساس کلاسیک لوکس به مخاطب شما می بخشد ، اما معایب زیادی مانند وزن زیاد آن وجود دارد که باعث افزایش وزن محموله صادراتی ، افزایش هزینه حمل و نقل و آسیب دیدگی شیشه می شود ، بنابراین در صورت شکستگی و خرابی ، از آن استفاده نکنید محصول داخل ظرف مخصوصاً زعفران. از درب چوب پنبه اغلب برای ظروف شیشه ای استفاده می شود. آنها عطر و بوی زعفران را جذب می کنند. درب های چوب پنبه دارای کرم چوبی است که باعث می شود زعفران یا هر محصول دیگری پوسیده یا غیرقابل استفاده شود. علاوه بر این ، از آنجا که لیوان ماده وارداتی است ، هزینه تمام شده محصول بیش از حد بالا خواهد بود و به همین دلیل ، معمولاً در دسترس نیست. همچنین ، تنوع قالب شیشه ای وجود ندارد و این منجر به سبک یکنواخت بسته بندی زعفران می شود. امکان چاپ روی ظروف شیشه ای وجود دارد ، اما به دلیل محدودیت هایی مانند شکنندگی ، تعداد چاپ زیاد نیست. با این وجود ، تنوع اشکال و طرحهای مسحورکننده در بسته بندیهای کریستال و فلز زعفران به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

 

 

 

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *