ضرورت استفاده مؤثر از فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی در جهان

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، آیین رونمایی از نرم افزار چند رسانه‌ای و تعاملی گام اول به صورت مجازی برگزار و از صفحه آپارات بنیاد سعدی و محیط اسکای روم پخش شد.

غلامعلی حداد عادل در این برنامه گفت: بسیار خوشبختم چند روز مانده به آغاز سال نو شمسی در ایران و رسیدن به سال ۱۴۰۰، در بنیاد سعدی شاهد پیشرفت بیشتری در کار خودمان هستیم و آن آغاز استفاده از نرم افزار دو سویه آموزشی کتاب گام اول و همچنین انتشار جلد سوم کتاب لذت خواندن است.

رئیس بنیاد سعدی ادامه داد: به تدریج بنیاد سعدی ده ساله می‌شود و باید گفت در دو سال ابتدایی اش آرام آرام فعالیت کرد اما به تدریج با ارائه راهبردهای برای ادامه کار آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فعالیت خود را بیش از پیش گسترش داد.

وی افزود: بنیاد سعدی از دو راهبرد برای رسیدن به هدف خود که همان گسترش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان است استفاده کرد، یکی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بر پایه روش‌های علمی و دیگری استفاده از امکانات مجازی برای آموزش زبان فارسی در سراسر جهان است.

حدادعادل گفت: ما در اجرای راهبرد اول، چند ده کتاب آموزشی برای آموزش واژگان، نوشتن، خواندن، درک مطلب و دستور زبان، در سطح‌های مختلف و برای کشورهای گوناگون تألیف کردیم و برنامه تألیف ما همچنان ادامه دارد. به موازات آن تلاش کردیم امکانات نرم افزاری خود را گسترش دهیم تا زبان فارسی در دسترس علاقه مندان به این رشته در سراسر دنیا باشد. نرم افزار گام اول هم به فارسی و انگلیسی است اما می‌توانیم بعدها به زبان‌های دیگر تهیه کنیم.

رئیس بنیاد سعدی اضافه کرد: استفاده گسترده از امکانات فضای مجازی در یکسال گذشته به خاطر شیوع

مجله معرفی کتاب

، در تمام دنیا جدی تر شد و ما هم موفق شدیم در این شرایط، استفاده از فضای مجازی را بیشتر کنیم که یک نمونه از آن همین نرم افزار تعاملی گام اول است که امروز رونمایی آن را ملاحظه می‌کنید.

حداد عادل ضمن قدردانی از تمام کسانی که در تولید این نرم افزار نقش داشتند، اظهار امیدواری کرد که هرسال شاهد تولید چندین نرم افزار برای آموزش زبان فارسی در جهان داشته باشم.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *