شماره ۷۸ ماهنامه «قلک» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، با توجه به شیوع‌ویروس

مجله معرفی کتاب

و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی که منجر به محدودیت‌هایی برای آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس شده است، موضوع جلد این شماره «قلک» آموزش آنلاین و ارتباط از طریق فضای مجازی در شرایط کرونایی است.

معصومه یزدانی سردبیر ماهنامه «قلک» درباره لزوم خواندن مجله و کارکرد متفاوت آن با کتاب معتقد است: «والدین فکر می‌کنند اگر برای کودک کتاب فراوان بخرند آنها را از نظر فرهنگی تغذیه کرده‌اند و از آنجایی که کتاب را ماندگار می‌دانند بهای آن را راحت‌تر پرداخت می‌کنند تا مجله. اما کارکرد مجله با کتاب متفاوت است.

مجله برای سلیقه‌های مختلف خوراک دارد. باعث می‌شود کودک با مجموعه‌ای از مطالب داستانی و غیرداستانی متنوع در یک‌جا مواجه شود و حق انتخاب بین آنها داشته باشد. مجله امکان تعامل با نویسندگان و تصویرگران و تحریریه را فراهم می‌کند. همچنین، مجله تاریخ نشر دارد و به همین دلیل کودک در موعد مشخصی می‌تواند آن را تهیه کند، این نظم در زمان‌بندی کمک می‌کند عادت خواندن در کودک نهادینه شود.

سرعت تهیه مطالب و چاپ و نشر مجله چندین برابر یک کتاب است، بنابراین با توجه به مسائل روز واکنش سریع نشان داده و علاوه بر توانایی ارائه اطلاعات و آموزش‌های لازم، باعث احساس در جریان بودن و در نتیجه اعتماد به نفس در کودک می‌شود.»

با توجه به موضوع محوری این نشریه، در این شماره «قلک» بچه‌ها همراه با خواندن شعر، داستان، انجام بازی و سرگرمی با نحوه تبدیل شدن چغندر به حبه قند و شکر، عضویت در کتابخانه و تشویق به مطالعه، حمایت از محیط‌زیست و کاشتن درخت، کارکردن و کسب درآمد و سرمایه‌گذاری در بانک و همچنین برخی توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلاء به ویروس

مجله معرفی کتاب

و… آشنا خواهند شد.

شماره ۷۸ ماهنامه «قلک» با همکاری زهرا موسوی، مریم شجاعی‌پور، حمید میرزاده، زهرا جلایی‌فر، مریم اسلامی، نسترن فتحی، فاطمه زمانه رو، مهدیه ربانی، میثم موسوی، نازنین ارزه‌گر و با طراحی جلد المیرا اسکندری منتشر شده است.

شماره آذرماه نشریه «قلک» در ششمین سال فعالیت خود، با مدیرمسئولی بهنام تقی‌پور و سردبیری معصومه یزدانی در ۲۴ صفحه و با قیمت ۲۰ هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. کارشناسی داستان‌ها را زهرا شاهی و کارشناسیشعر را زهرا موسوی برعهده داشته‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *