سه‌کتاب جدید شعر و داستان ایرانی چاپ شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، نشر عنوان به‌تازگی سه‌کتاب جدید در حوزه ادبیات و شعر ایران منتشر و راهی بازار نشر کرده است.

یکی از این‌کتاب‌ها، رمان «دختر سیب» نوشته وحید علیرضایی است که داستان پر فراز و نشیب دو دختر به نام‌های سایه و آلما را شامل می‌شود. این‌دوشخصیت حوالی میدان خراسان در تهران با چالش‌های بسیاری در زندگی‌شان روبرو هستند.

علیرضایی که پیش از این‌رمان «گستاخ» را نوشته، در رمان جدید خود، لحن تازه و فضایی واقعگرایانه را تجربه کرده و کنجکاوانه به زندگی دخترانی سر زده که برای رهایی از گرفتاری‌های مالی و رسیدن به رفاه، حاضر می‌شوند دست به هر تقلایی بزنند.

رمان «دختر سیب» با ۲۶۶ صفحه و قیمت ۵۸ هزار تومان منتشر شده است.

دو کتاب دیگری که نشر عنوان منتشر کرده، از صالح عطایی شاعر و نویسنده اردبیلی هستند. این‌دو کتاب «فیقدان آتی» و «کلمه‌لرین آردیجا» نام دارند.

صالح عطایی، متولد ۱۳۴۴ است. او در سال ۷۶ نخستین مجموعه شعرش را با نام « بلکه داها دییَنمه‌دیم/  شاید دیگر نتوانم بگویم» به دو زبان ترکی و فارسی، با ترجمه‌ شهرام شیدایی و چوکا چکاد و مقدمه‌ رضا سید حسینی منتشر کرد. مجموعه‌داستان دو زبانه « دُن‌کیشوت و دَلی دومرولون کؤرپؤسؤ/ دن‌کیشوت و پل دومرول دیوانه» و رمان ترکی‌ «منیم آدلاریم» هم از این نویسنده در سال ۸۳ منتشر شدند.

«فیقدان آتی» (اسب فقدان) علاوه بر مجموعه اشعار صالح عطایی، مقاله «بو ائکیزلر» (این دو قلوها) را نیز شامل می‌شود. اثری درباره شعر نوی ترکی در ایران در ۳۱۴ صفحه، قطع پالتویی که قیمت جلد شومیز آن ۶۷ هزار تومان و جلد سخت‌اش ۸۷ هزار تومان است.

«کلمه‌لرین آردیجا» (در پی واژه‌ها) هم رمانی ترکی در ۴۵۸ صفحه است که با قطع پالتویی ۷۸ هزار و با جلد سخت ۹۸ هزار تومان قیمت دارد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *