«سمت چپ اتاق اول» منتشر شد

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، چهارمین کتاب امیر پروسنان در ۱۲۴ صفحه و ۲۳ فصل نگاهی به زندگی پس از مرگ دارد و به گفته نویسنده با چاشنی طنز همراه است.

پروسنان درباره این داستان بلند گفت: زندگی پس از مرگ یکی از دغدغه‌های فکری همه انسان‌هاست. این‌که پس از مرگ چه اتفاقی می‌افتد و اصلاً با کارهای نیمه کاره روی زمین چه باید کرد. این داستان بلند نگاهی به این موضوع دارد و در عین حال داستانی عاشقانه است.

این داستان نویس بیان کرد: این داستان اولین تجربه داستان بلند من است و پیش از این دو مجموعه داستان کوتاه و یک مجموعه شعر منتشر کردم، اما ساختار و لایه‌های این داستان بلند فضایی متفاوت‌تر به نسبت داستان‌های قبلی دارد که هم تجربه جدیدی محسوب می‌شود و هم فضایی ذهنی و فرا واقعی ساخته است. داستان علاوه بر این‌که می‌تواند وقت انسان را به بهترین شکل پر کند، مخاطب را با فضاهای تازه‌تری مواجه می‌کند که ساخته و پرداخته ذهن داستان نویس و حتی فضاهای اطراف است؛ فضاهایی که شاید همه افراد به آن توجه نکنند و ذهن جست‌وجوگر داستان نویس به دنبال این فضاها و بازسازی آن در داستان است.

داستان بلند «سمت چپ اتاق اول» توسط انتشارات صدای معاصر منتشر شده و از طریق سایت‌های فروش آنلاین کتاب نیز قابل خریداری است. پیش از این، دو مجموعه داستان کوتاه «مرگ خاموش آقای نویسنده» و «زن‌ها همیشه همین طور هستند» نیز از امیر پروسنان منتشر شده است. وی همچنین مجموعه شعر «غصه‌های یک تبعیدی» را نیز منتشر کرده است.

امیر پروسنان داستان نویس و خبرنگار است و در حال حاضر یک داستان بلند دیگر و همچنین یک مجموعه داستان جدید در حال آماده سازی برای چاپ دارد.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *