«سرگذشت شگفت‌انگیز حیات روی زمین» به چاپ دوم رسید

به گزارش

مجله معرفی کتاب

، کتاب «سرگذشت شگفت‌انگیز حیات روی زمین» نوشته ریچارد داوکینز با ترجمه محمدرضا توکلی صابری به‌تازگی توسط انتشارات معین به چاپ دوم رسیده است. چاپ اول این‌کتاب اواخر سال ۹۵ به بازار نشر عرضه شده بود.

این‌کتاب دربرگیرنده شرح دلایل، مدارک و شواهد نظریه تغییر و تحول جانداران یا نظریه فرگشت است که چارلز داروین، زیست شناس انگلیسی، ارائه‌اش کرد. داروین با ارائه نظریه تغییر و تحول گونه‌های جاندار و برانگیختن نظریه ارسطویی، مبنی بر ثابت و بدون تغییر بودن شکل جانداران، زیست شناسی و پزشکی را برای همیشه دگرگون کرد و تاثیر مهمی بر دانش و تفکر فلسفی گذاشت.

ریچارد داوکینز معتقد است همان‌طور که بدون دیدگاه‌های گالیله، نیوتون و انیشتین، فیزیک بی معناست و بدون پذیرش نظریات آنان ساخت هواپیما و لکوموتیو امکان‌پذیر نمی‌شد، بدون نظریه تغییر و تحول جانداران، چیزی در زیست‌شناسی معنی و مفهوم ندارد. از آنتی‌بیوتیک، واکسن و دانه‌ای که در دل خاک کاشته می‌شود گرفته تا دستکاری سلول‌های بنیادین، همه با نظریه تکامل قابل توضیح و توجیه‌اند.

مولف کتاب «سرگذشت شگفت‌انگیز حیات روی زمین» دلایل، مدارک و شواهدی را از سنگواره‌شناسی، جنین‌شناسی، گیاه‌شناسی، ژنتیک‌ مولکولی،‌ جانورشناسی و زمین‌شناسی برای توضیح نظریه تکامل جانوران ارائه کرده و نشان داده تغییر و تحول از اجرای ذاتی و خمیره ذاتی حیات است. به‌عنوان مثال یک‌گلبرگ، بال یک‌پروانه یا چشم انسان، همه ساختار واحدی دارند و به‌خاطر تغییر و تحول از شک‌های ابتدایی‌تر به وجود آمده و یک‌طور عمل می‌کنند.

چاپ دوم این‌کتاب با ۵۵۰ صفحه و قیمت ۹۵ هزار تومان عرضه شده است.

نوشته های مشابه

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *